Firma podtrzymuje gotowość do komercjalizacji PCR|ONE, systemu do analizy materiału biologicznego, w połowie 2020 r. Wówczas wypłaci co najmniej połowę środków uzyskanych ze sprzedaży swoich projektów w formie dywidendy.
– Mamy gotową technologię i prowadzimy działania mające na celu sprzedaż systemu. Otwierają się możliwości związane z pytaniem o wartość transakcji. Chcemy zrobić wszystko, aby ją zmaksymalizować i w pełni wykorzystać potencjał systemu PCR|ONE – mówi prof. Piotr Garstecki, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes Scope Fluidics.
W ramach zwiększenia potencjału rynkowego systemu PCR|ONE spółka planuje m.in. przygotowanie do procesu rejestracji systemu w USA, poszerzenie portfolio paneli diagnostycznych czy wzmocnienie ochrony własności intelektualnej. Niezbędne nakłady do realizacji planów rozwoju systemu PCR|ONE określono na 10 mln zł.
Firma podtrzymuje również plan skrócenia harmonogramu realizacji BacterOMIC, systemu do badania lekooporności bakterii. W przypadku pozyskania dodatkowego finansowania będzie nawet o 18 miesięcy krótszy wobec pierwotnych założeń i planowana certyfikacja w UE ma przypaść na połowę 2021 r.
– Nasze rozmowy z przedstawicielami branży wskazują, że jeśli uda nam się potwierdzić klinicznie zakładaną funkcjonalność systemu, to w naszej ocenie jego komercjalizacja powinna być tylko formalnością. Pierwsze zakończone z sukcesem testy mamy już za sobą – mówi Garstecki.