Skutkowało to przesunięciem zapowiedzianych wcześniej terminów rozpoczęcia oraz zakończenia badań przedklinicznych w tym projekcie.
W ocenie zarządu Medinice działalność jest obecnie prowadzona bez większych zakłóceń. Jednakże przedłużająca się pandemia oraz dalsze utrzymanie obowiązujących obostrzeń mogą w znaczny sposób wpłynąć na zmianę harmonogramów projektów. – Nasze strategiczne plany na 2021 r. pozostają niezmienne. W nadchodzących kwartałach, tak jak i w poprzednich, uwagę będziemy koncentrować na dalszym budowaniu wartości Medinice poprzez realizację tzw. kamieni milowych w priorytetowych i nowych projektach oraz poszerzaniu naszego portfolio o kolejne innowacyjne technologie medyczne – zapewnia Sanjeev Choudhary, prezes Medinice.
Co istotne, w 2020 r. spółka zawarła pierwszą umowę licencyjną, na sprzedaż PacePress – elektronicznej opaski uciskowej na rynek indyjski. W ocenie zarządu powinno to ułatwić zawarcie kolejnych umów licencyjnych. Zdaniem Katarzyny Kosiorek, analityk Trigona DM, intensywne prace nad rozwojem własnych projektów i wprowadzaniem nowych uprawdopodobniają taki scenariusz. – Spółka jest jednym z pionierów w rozwoju małoinwazyjnych rozwiązań kardiochirurgicznych, zaś niewielka liczba konkurencyjnych projektów na globalnym rynku MedTech oraz oferowane obecnie przewagi technologiczne rozwijanych projektów wpływają korzystnie na szansę dynamicznego rozwoju spółki. Stawiamy tezę, że nadchodzące miesiące 2021 r. będą przełomowe dla Medinice i przełożą się na zawarcie kolejnych umów licencyjnych – ocenia analityk.
W 2020 r. Medinice zanotowało 3 mln zł straty netto przy 372 tys. zł przychodów. jim