Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 29.06.2021 05:03 Publikacja: 29.06.2021 05:03
Foto: materiały prasowe
Biotechnologiczna spółka chce rozwijać sprzedaż kluczowego leku Salmeksu na nowych rynkach. Do tego dochodzą coraz bardziej zaawansowane, kosztowne prace nad nowymi lekami. W zeszłym tygodniu Celon Pharma informowała rynek o otrzymaniu aktualizacji wyników badania II fazy klinicznej esketaminy w lekoopornej depresji dwubiegunowej. Najnowsze dane potwierdziły wysoką skuteczność rozwijanego leku i stanowią mocną podstawę do kontynuacji rozwoju w ramach kolejnych badań III fazy. Równocześnie jej zarząd ogłosił, że już trwają prace nad pozyskaniem partnera do komercjalizacji leku. Ponadto kilka dni temu spółka złożyła wniosek do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych o rozpoczęcie badania klinicznego drugiej fazy związku CPL'280, który będzie testowany u pacjentów ze zdiagnozowaną cukrzycą typu II. Wniosek wraz z przygotowaną dokumentacją jest zakończeniem programu przedklinicznego i wczesnego klinicznego pierwszej fazy. Z deklaracji zarządu wynika, że w przypadku związku CPL'280 spółka planuje przystąpić do rozmów partneringowych zaraz po badaniu „proof of concept" drugiej fazy .
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas