Fintechy to bardzo modna branża, na świecie dokonywane są transakcje warte rocznie dziesiątki miliardów dolarów. Także w Polsce cieszą się sporą popularnością, ale na naszym rynku trudno im rywalizować z bankami, które są u nas bardzo zaawansowane technologicznie.
Podczas debaty, która odbędzie się w godz. 13.40 - 14.40, zastanowimy się jakie warunki do rozwoju mają fintechy w Polsce: czego im brakuje, a czego mają pod dostatkiem, czy sprzyjają im regulacje, czy mają dostęp do finansowania, czy giełda jest dla nich odpowiednim miejscem, czy tego typu firmy z Polski mają szanse w starciu z globalną konkurencją. Zastanowimy się również czy fintechy i banki są dla siebie konkurencją, czy też mogą żyć w symbiozie. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że dominować może raczej ta druga opcja. Opowiemy jaka do tej pory była rola fintechów na polskim rynku finansowym. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy fintechy to tylko modny slogan czy jednak mogą rzeczywiście dostarczyć klientom atrakcyjne rozwiązania i wywierać presję na banki, na czym w ostatecznym rozrachunku skorzystają klienci.
W panelu udział wezmą: Stefan Bogucki, PR & community manager, Revolut, Magdalena Borowik, doradca przewodniczącego KNF, Sławomir Panasiuk, wiceprezes zarządu, KDPW, Krzysztof Rożko, założyciel, wspólnik i radca prawny, kancelaria Krzysztof Rożko i Wspólnicy
Jakub Wrede, prezes, Cashy, oraz Łukasz Wierdak, investment partner, private equity, MCI Capital. Dyskusję będzie moderować Maciej Rudke, dziennikarz „Parkietu".
Zapraszamy do śledzenia relacji z Kongresu „Parkietu", który odbędzie się 25 listopada w Warsaw Spire przy Placu Europejskim 1 w Warszawie. Kto nie pojawi się na miejscu, będzie mógł zobaczyć relację na naszym kanale na YouTubie. Wszystkie nagrania z Kongresu udostępnimy na kanale na osobnej playliście – będzie do nich łatwy i darmowy dostęp.