Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 9 / 2025
Data sporządzenia: 2025-05-28
Skrócona nazwa emitenta
OT LOGISTICS
Temat
Podjęcie uchwały dot. opracowania i realizacji kompleksowego Programu Optymalizacji Kosztowo-Operacyjnej spółki zależnej Emitenta, tj. OT Port Świnoujście S.A.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd OT Logistics S.A. („Spółka”, „Emitent”) informuje, że w związku z negatywną i przedłużającą się tendencją na rynku surowców energetycznych i hutniczych stanowiących historycznie podstawową część ładunków obsługiwanych przez spółkę zależną Emitenta, tj. OT Port Świnoujście S.A. („OTPŚ”), w dniu dzisiejszym, w porozumieniu z Radą Nadzorczą OTPŚ, podjął uchwałę o opracowaniu i realizacji kompleksowego Programu Optymalizacji Kosztowo-Operacyjnej OTPŚ, którego celem ma być:

- ustabilizowanie wyniku finansowego i przepływów pieniężnych OTPŚ,
- ograniczenie negatywnego wpływu bieżącej sytuacji OTPŚ na wynik i bilans Grupy Kapitałowej OT Logistics,
- utrzymanie zasobów OTPŚ w pełnej funkcjonalności operacyjnej umożliwiającej bieżące i niezakłócone realizowanie usług,
- dostosowanie posiadanej przez OTPŚ bazy aktywów do poziomu optymalnego, zapewniającego bezpieczeństwo finansowe i operacyjne,
- utrzymanie opcji rozwoju OTPŚ w przypadku poprawy zewnętrznych warunków rynkowych,
- umożliwienie kontynuacji realizacji prac nad projektem terminala paliwowego (o zamiarze realizacji terminala paliwowego Emitent informował raportem bieżącym nr 2/2025 z dnia 29.01.2025 r.).

Program będzie obejmować w szczególności:
- aktywności mające na celu trwałe obniżenie bazy kosztowej OTPŚ i dostosowanie jej do poziomu dostępnych ładunków,
- przegląd aktywów posiadanych przez OTPŚ oraz realizowanych inwestycji i optymalizację ich wykorzystania,
- ocenę możliwości pozyskania partnerów branżowych do rozwoju usług i realizacji inwestycji.

Program zostanie przygotowany przez Zarząd OTPŚ i będzie podlegał zatwierdzeniu przez Radę Nadzorczą OTPŚ oraz ocenie przez Zarząd Emitenta.

Emitent będzie informował o dalszych działaniach związanych z przygotowaniem i realizacją programu zgodnie z wymogami przepisów prawa.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE>>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2025-05-28 Kamil Jedynak Prezes Zarządu
2025-05-28 Karol Bowżyk Członek Zarządu