Po trzech spadkowych sesja o ponad 10% odbił się kurs Netii. Taka zwyżka pozwala na przebicie się powyżej połowy czarnej świecy z 20 grudnia, co jest niewątpliwie pozytywnym sygnałem. Jeśli powiązać go z wcześniejszym przełamaniem linii dwumiesięcznych zniżek może to oznaczać zakończenie ruchu powrotnego i rozpoczęcie kolejnego impulsu wzrostowego. Przekona o tym ostatecznie zamknięcie powyżej 5,30 zł.
Zmian cen powyżej w skali większej, niż 2% jest jak na lekarstwo. Obejmują one głównie mało płynne walory. Symptomatyczna jest wielkość obrotu na PKN, gdzie do tej pory właściciela zmieniło niecałe 15 tys. sztuk akcji. Widać też wymiany dużych pakietów walorów, co wskazuje na dokonywanie umówionych wcześniej transakcji.
W sumie WIG20 zmienia minimalnie swoją wartość i wciąż pozostaje blisko ostatniego zamknięcia. Na europejskich giełdach mamy wzrosty. Najwięcej rośnie DAX, bo o 1,3%. Brak jest dziś ważnych danych makroekonomicznych, więc można się spodziewać, że spokojna atmosfera będzie dominować do chwili otwarcia amerykańskich parkietów.