Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Joanna Karczewska, senior manager, adwokat, doradca podatkowy w Olesiński & Wspólnicy
Dlatego tak ważne jest świadome zarządzanie ryzykiem podatkowym, ocena jego istotności i koncentrowanie się na obszarach, które mają kluczowe znaczenie dla rozliczeń podatkowych danego podmiotu (np. ze względu na wartość transakcji, ich powtarzalność czy branżę, w której dany podmiot działa).
Czy i jakie ryzyka podatkowe pojawiły się w ostatnim czasie? Na jakie obszary warto zwrócić uwagę?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Sezonowość sprzyja obecnie inwestorom na warszawskiej giełdzie. Historycznie, lipiec jest bowiem jednym z najlepszych miesięcy na GPW – mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
– Rynek z reguły z dwu-, trzykwartalnym wyprzedzeniem zaczyna dyskontować przyszłe zdarzenia w gospodarce, dawałoby nam to okolice lata czy też jesieni, wtedy ceny złota ponownie mogą zacząć się ożywiać – mówi Tomasz Gessner, główny analityk firmy Tavex.
Krajowy System e-Faktur (KSeF) to jedna z najważniejszych reform cyfryzacyjnych, która wkrótce zmieni sposób wystawiania i obiegu faktur w Polsce. Celem wprowadzanych zmian jest przede wszystkim uszczelnienie systemu VAT poprzez wprowadzenie centralnego systemu fakturowania w czasie rzeczywistym nadzorowanego przez organy administracji skarbowej. Podatników czeka więc rewolucja w zakresie fakturowania.
– Gdy inwestorzy zobaczyli, że złoto nie chce drożeć w sytuacji, gdy powinno drożeć, to gdy tylko sytuacja się nieco uspokoiła, złoto natychmiast zaczęło tanieć – mówi Piotr Kuczyński, analityk DI Xelion.
Zbiorcza informacja o wykorzystywanych produktach emerytalnych, zebranych kwotach, ich wpływie na wysokość emerytury i wskazówki co zrobić z wypłaconymi na koniec pieniędzmi – tego zdaniem uczestników XIX Forum Funduszy brakuje dziś oszczędzającym.