Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.03.2015 05:00 Publikacja: 20.03.2015 05:00
Na wykresie pokazane są schematy trzech rodzajów formacji trójkąta: zniżkujący, zwyżkujący i symetryczny. Pierwszy ma wyraźnie zaznaczoną poziomą linię wsparcia, którą wyznaczamy, łącząc lokalne dołki konsolidacji. Zejście poniżej tej linii (w cenach zamknięcia) stanowi sygnał do otwarcia pozycji krótkiej. Trójkąt zwyżkujący ma wyraźnie zarysowaną linię oporu, utworzoną po połączeniu lokalnych szczytów. Jeśli bariera to zostanie przebita, jest to sygnał do otwarcia długiej pozycji. Ostatni trójkąt – symetryczny – jest ograniczony dwiema zbieżnymi liniami. Przebicie górnej daje sygnał dla pozycji długiej, a dolnej dla pozycji krótkiej.
Foto: GG Parkiet
W trzech poprzednich odcinkach „Profesjonalnego inwestora" sprawdziliśmy praktyczną skuteczność najpopularniejszych formacji zmiany trendu – głowy z ramionami i podwójnego dna i szczytu oraz zbadaliśmy jedną formację kontynuacyjną – flagi. W dzisiejszym odcinku przebadamy trójkąty, które nie są jednoznaczne w ocenie pozycji i inwestorzy mogą je wykorzystać do gry zarówno z trendem, jak wbrew niemu. Czy warto wchodzić na rynek, gdy na wykresie powstanie formacja trójkąta?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wskaźnik ceny do zysku na Wall Street wciąż jest wysoko i ciężko jest mówić o tym, aby był to dobrym moment do kupowania akcji w USA. Z kolei w przypadku GPW trudno mówić, że jest to moment do sprzedawania akcji – mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zdaniem uczestników rynku do osiągnięcia przez WIG kolejnego psychologicznego poziomu trzeba będzie poczekać co najmniej do 2030 r. Mediana wskazań mówi jednak o roku 2034.
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamentalne i makroekonomiczne, ale pamiętajmy o korektach, które mogą być znaczące – mówi Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI.
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas