Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Do wyboru mamy wiele funkcji (patrz: http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=1145), do których użycia wystarczy wywołanie w kodzie. My zajmiemy się tylko wybranymi, które są niezbędne, by tworzony przez nas robot działał prawidłowo. Przypomnijmy, że w naszej strategii sygnałem kupna jest sekwencja trzech świec wzrostowych, a sygnałem sprzedaży sekwencja trzech świec spadkowych. Zanim dojdzie jednak do otwarcia pozycji, robot powinien sprawdzić, czy przypadkiem nie jesteśmy już na rynku. Nie chcemy bowiem mieć dwóch przeciwstawnych pozycji ani dwóch w tym samym kierunku, a przecież może do tego dojść, jeśli sekwencje świec będą się na przemian powtarzać albo przedłużać.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Nasz rynek może jeszcze sprawić niespodziankę i WIG może znaleźć się na nowych szczytach wszech czasów. Ale trzeba pamiętać o czynnikach ryzyka – mówi Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.
Badanie przeprowadzone wśród 10 000 inwestorów z 12 krajów wykazało, że aż 75 proc. polskich inwestorów wykorzystuje spadki rynkowe do zakupów („buy the dip”). To o 9 pkt proc. więcej niż średnia globalna.
W środku roku krajowe indeksy notują około 35-proc. wzrosty, liderując europejskim parkietom. Amerykański rynek bardzo szybko podniósł się po wiosennym załamaniu, ale jego tegoroczne wyniki wciąż są skromne. Karta może się odwrócić w II połowie roku.
Na koniec tygodnia główne indeksy warszawskiej giełdy z hukiem wybiły się na nowe szczyty, wprawiając w osłupienie analityków i zarządzających. Zagranica wciąż kupuje polskie akcje.
Jeśli dolar powróci do spadków, to poziom 3 tys. pkt na WIG20 byłby w zasięgu – mówi Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz i doradztwa Noble Securities.
W II kwartale polscy inwestorzy indywidualni częściowo wycofywali się z amerykańskich gigantów technologicznych, a jednocześnie dywersyfikowali swoje portfele, kierując środki m.in. do BYD, Novo Nordisk oraz europejskich firm z sektora obronnego.