Reklama

Kurs akcji Dino uklepuje dno daleko za rynkiem

Handlowa spółka przyzwyczaiła swoich fanów do dynamicznych zwyżek, ale w tym roku wyraźnie odstaje od rynku. Popyt obecnie dzielnie broni się w dołkach sprzed blisko roku. Najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem wyczekiwania na raport półroczny.

Publikacja: 30.07.2024 06:00

Kurs akcji Dino uklepuje dno daleko za rynkiem

Foto: Adobestock

Dopiero w dołkach z października zeszłego roku rynek odnalazł równowagę po zeszłotygodniowym ataku podaży akcji Dino Polska. Spółce wskazywanej nieraz jako przykład budowania wartości dla akcjonariuszy zaszkodziła publikacja wyników konkurenta, czyli Biedronki. I to nie pierwszy raz.

Przez kilka ostatnich kwartałów publikacja wyników Jeronimo Martins (właściciela sieci Biedronka) stawała się pretekstem do mocnych wahań kursu Dino Polska. Najczęściej były to spadki. Podobnie było w czwartek, gdy okazało się, że zyski Biedronki wyraźnie się skurczyły, a do tego Jeronimo Martins zapowiedziało skoncentrowanie się na cenach. To dalej może uderzać w rentowność całego sektora handlu detalicznego i podkręcać tzw. wojnę cenową. Jak na razie Dino z dynamicznie zyskującej na wartości spółki zamieniło się w jedną z najsłabszych pozycji w WIG20, z dystansem aż 28 pkt proc. do benchmarku.

6 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu subskrypcji Parkiet.com z The New York Times.

Decyzje zaczynają się od PARKIET.COM.

Kliknij i poznaj ofertę.

Reklama
Handel i konsumpcja
Allegro bez zmiany kierunku. Niedźwiedzie nadal rozdają karty
Handel i konsumpcja
Burza wokół Dino. Dziś spotkanie z władzami firmy
Handel i konsumpcja
Akcje Dino Polska pod dużą presją. 30 zł na celowniku podaży
Handel i konsumpcja
Kwartalne wyniki LPP. Firma pokazała dane o sprzedaży. Ile mogła zarobić?
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Handel i konsumpcja
Wojna w polskim e‑handlu. Erli składa pozew przeciw Allegro
Handel i konsumpcja
Konsumpcja silna, ale spółki handlowe wciąż zawodzą
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama