Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP, nie ukrywa, że w walce ze wzrostem kosztów produkcji pomagają grupie podwyżki cen detalicznych.
Spadku marż spodziewa się nadal w roku obrotowym 2022–2023 zarząd Grupy LPP, największej krajowej sieci sklepów z odzieżą i dodatkami do ubioru oraz wyposażeniem wnętrz. Według Przemysława Lutkiewicza, wiceprezesa ds. finansowych spółki, spadną marże operacyjna i netto, ale marża brutto na sprzedaży skurczy się jednak wolniej, niż sądzili menedżerowie firmy.
– Celujemy w 2–3 pkt proc. spadku, ale nie więcej – powiedział Przemysław Lutkiewicz, odpowiadając na pytanie „Parkietu". W ten sposób potwierdził, że skala obniżki widoczna w pierwszym kwartale (do 53,3 proc.) będzie miała miejsce także w dalszej części roku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kilkuprocentową dynamiką wzrostu przychodów mogła pochwalić się branża w drugim kwartale 2025 r. – sądzą eksperci. Marże zależą od kalendarza wyprzedaży.
Do 22,5 zł rosły notowania Pepco Group na otwarciu czwartkowej sesji w reakcji na wyniki i plany handlowego przedsiębiorstwa, m.in. o skupie akcji własnych.
O 40 proc. zmniejszyła Komisja Nadzoru Finansowego wymiar kary dla gdańskiej firmy odzieżowej za naruszenia zasad polityki informacyjnej.
Komisja Nadzoru Finansowego planowała ukarać LPP za sposób komunikacji sprzedaży biznesu w Rosji kwotą wyższą niż zaproponowana po postępowaniu układowym - ustaliliśmy. Oto jak warunki ugody komentuje spółka i co się jeszcze może wydarzyć.
W czerwcu za podstawowe produkty trzeba było zapłacić w sklepach o niemal 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Dynamika cen znowu zaczyna przyspieszać.
Giełdowa grupa VRG kierowana przez Mateusza Kolańskiego ogłosiła przejęcie w segmencie jubilerskim. Chodzi o znaną markę biżuterii.