Integer wygrał z Pocztą Polską

InPost nie musi płacić Poczcie Polskiej 60,7 mln zł odszkodowania wynika decyzji Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Aktualizacja: 13.02.2017 06:00 Publikacja: 22.11.2012 16:51

Integer wygrał z Pocztą Polską

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

Sąd Apelcyjny w Krakowie  stwierdził, że Poczta nie miała  prawa skarżyć się na decyzję sądu Okręgowe w sprawie  tzw. Blaszek. Poczta Polska zażądała od Grupy Integer.pl 60,7 mln zł odszkodowania za to, że ta dołączała blaszki do swojej korespondencji obchodząc w ten sposób zakaz dostarczania przesyłek o masie do 50 g.

Sąd Okręgowy odrzucił to roszczenie wraz z żądaniem wydania  sądowego zakazu świadczenia przez spółki InPost oraz Integer.pl usług pocztowych w obszarze przesyłek do 50g. Decyzje PP zaskarżyła do sądu Apelacyjnego, ten zaś  zniósł postępowanie w tym zakresie i odrzucił pozew z powodu niedopuszczalności drogi sądowej.

Wyrok jest prawomocny, jednakże Poczcie Polskiej przysługuje prawo wniesienia skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego w terminie 2 miesięcy od dnia doręczenia wyroku wraz z uzasadnieniem.

Tymczasem prawnicy Poczty Poslkiej w wyroku Sądu Apelacyjnego są zadowoleni.

– Otworzył on drogę Poczcie do dochodzenia roszczeń od Grupy Integer – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej.

- Poczta Polska ma otwartą drogę do dochodzenia odszkodowania od Grupy Integer – wynika z dzisiejszego Wyroku Sądu Apelacyjnego.

Uchylił on bowiem częściowo wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie ze stycznia 2012 r. oddalający powództwo nakazujące Grupie Integer zaniechania działań niezgodnych z prawem. W konsekwencji Integer.pl oraz InPost Sp. z o.o. nie mogą powoływać się na wyrok pierwszej instancji i twierdzić, że rozstrzyga on o zgodności ich praktyk z prawem pocztowym. Tym samym osiągnięty został podstawowy cel, jakiemu miało służyć zaskarżenie tego wyroku przez Pocztę Polską.

Handel i konsumpcja
Colian łączy siły z niemieckim Gubor Schokoladen
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Nieoczekiwany efekt wojny celnej. Pierwsze próby podnoszenia cen
Handel i konsumpcja
Akcje CCC tracą ponad 10 proc. po finalnych wynikach roku 2024/25
Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?