Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 05.08.2020 05:03 Publikacja: 05.08.2020 05:03
Foto: Adobestock
W II kwartale KSG Agro zwiększył produkcję pasz o 32 proc. w ujęciu kwartalnym. Jak tłumaczy spółka, wzrost został osiągnięty dzięki temu, że w maju w zakładzie produkcji pasz energochłonne kruszarki młotkowe zostały zastąpione wydajniejszymi kruszarkami tarczowymi. Wprowadzenie nowej technologii pozwala na zwiększenie dziennej produkcji prawie o 50 proc., a także uzyskanie optymalnej struktury paszy przy mniejszym zużyciu energii.
Ponadto agroholding zwiększył sprzedaż świń z ponad 63 mln hrywien (8,5 mln zł) w I kwartale do około 89 mln hrywien (12 mln zł) w II kwartale, co oznacza wzrost o 41 proc. – Jak prognozowaliśmy jeszcze na początku kwartału, restrykcje związane z koronawirusem pozytywnie wpłynęły na ukraiński rynek wieprzowiny. Hodowla trzody chlewnej stała się jedną z niewielu branż, które nie odnotowały negatywnej dynamiki produkcji i sprzedaży, w dużej mierze dzięki ograniczeniu importu oraz zwiększeniu popytu w pierwszej fazie kwarantanny. Obecnie wysokiej jakości wieprzowina krajowa nadal cieszy się dużym zapotrzebowaniem na Ukrainie, o czym świadczy również dynamika wzrostu cen – komentuje Siergiej Kasjanow, przewodniczący rady dyrektorów KSG Agro. Jego zdaniem branża hodowli trzody chlewnej zyskała odporność na negatywne skutki pandemii dzięki doświadczeniom z walki z ASF. dos
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas