Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.12.2021 16:19 Publikacja: 18.12.2021 05:03
Luis Amaral zamierza stanąć na czele rady nadzorczej grupy Eurocash
Foto: materiały prasowe
Akcje Eurocashu w piątek po południu zyskiwały 1,5 proc., do 11,4 zł. W dłuższym terminie na walorach panuje jednak trend spadkowy – od początku roku przecena sięga 16 proc. Analitycy oceniają jak na razie zmiany kadrowe na kluczowych stanowiskach Eurocashu raczej neutralnie – w komunikacie zaznaczono, że obecny prezes ma kontynuować opracowywanie dalszej strategii rozwoju spółki i ma też pozostać związany ze spółką (zasiadać w radzie nadzorczej).
Eurocash to największy operator hurtowni typu cash & carry oraz operator kilkunastu tysięcy sklepów w ramach franczyzowych sieci Groszek, Lewiatan czy ABC. Powstał w latach 90. i przez jakiś czas był własnością Jeronimo Martins. Luis Amaral rozwijał firmę od początku, a z czasem odkupił ją od byłego pracodawcy. Zbudował przedsiębiorstwo z ponad 25 mld zł rocznych przychodów. Teraz największy akcjonariusz Eurocashu planuje stanąć na czele rady nadzorczej. Zapowiada, że chce skoncentrować się na opracowaniu dalszej strategii rozwoju grupy oraz przekaże bieżące zarządzanie spółką pozostałym członkom zarządu, w tym nowemu prezesowi. Kierowniczą funkcję z początkiem 2022 roku obejmie Paweł Surówka, w ostatnim czasie pełniący rolę doradcy zarządu Eurocashu, a wcześniej związany z Grupą PZU, w której w latach 2017–2020 był prezesem.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas