Rywalizacja w Parkiet Challenge się rozkręca

Rynek w krótkim terminie powinien sprzyjać uczestnikom gry giełdowej – twierdzą eksperci. Walka o jak najwyższe stopy zwrotu i nagrody dla najlepszych w Parkiet Challenge zapowiada się pasjonująco.

Publikacja: 27.11.2023 21:00

Rywalizacja w Parkiet Challenge się rozkręca

Foto: Parkiet

Zacięta walka, minimalne różnice między najlepszymi, a w perspektywie kolejne tygodnie zaciętej rywalizacji – gra giełdowa Parkiet Challenge nabiera rozpędu.

W pierwszym tygodniu rywalizacji, aby znaleźć się na szczycie zestawienia, trzeba było zarobić 7,97 proc. Sztuka ta udała się uczestnikowi posługującemu się nickiem „obserwator49". Drugie miejsce zajął gracz o nicku „Albanizator”. Jego stopa zwrotu to 7,91 proc. Na najniższym stopniu podium znalazł się „Kris75”, który zarobił 7,85 proc.

Zarejestruj się na stronie: gra.parkiet.com

Czytaj więcej

Parkiet Challenge. Pierwsze nagrody rozdane, rywalizacja trwa nadal

W pierwszym tygodniu rywalizacji kluczem do sukcesu było postawienie na akcje PKP Cargo. Na co powinni zwracać uwagę inwestorzy?

– Inwestorzy, którzy realizują strategie krótkoterminowe, opierają się głównie na analizie technicznej, dlatego też powinni mieć na uwadze kalendarium publikacji wskaźników makroekonomicznych i uważać na znaczny wzrost zmienności w wypadku odczytu danych mocno odbiegających od rynkowych oczekiwań. Do inwestowania krótkoterminowego należy szukać najbardziej płynnych oraz zmiennych instrumentów oraz pamiętać o konsekwentnym trzymaniu się przyjętej strategii – mówi Rafał Komar, doradca inwestycyjny w Citi Handlowym. Dodaje, iż warunki rynkowe w najbliższym czasie powinny sprzyjać rynkowym bykom. – Perspektywy polskiego rynku akcji w krótkim terminie są optymistyczne dla inwestorów – przekonuje Komar. To zapowiada jeszcze większe emocje w Parkiet Challenge. Do gry cały czas można dołączyć przez stronę gra.parkiet.com i bić się zarówno o nagrody tygodniowe, jak i o awans do wielkiego finału. Tam dziesięciu najlepszych graczy będzie walczyć m.in. o nagrody pieniężne. W puli jest 30 tys. zł.

materiały prasowe

Gra giełdowa
Finał przy bardzo zmiennej sesji
Materiał Promocyjny
Nowy samochód w nowej firmie - co warto wiedzieć?
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge za nami. Mamy nowego mistrza inwestowania
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge 2023. Kto będzie mistrzem inwestycji?
Gra giełdowa
Pierwszy etap gry za nami. Coraz bliżej wyłonienia mistrza
Gra giełdowa
I etap rozstrzygnięty. Czas na finał Parkiet Challenge
Gra giełdowa
Parkiet Challenge. Część uczestników stawia wszystko na jedną kartę