Określa podejście księgowe do kosztów finansowania zewnętrznego.
MSR 24 - informacje ujawniane na temat podmiotów powiązanych.
Standard określa wymagania dotyczące ujawniania informacji o związkach i transakcjach ze stronami powiązanymi, sprawującymi kontrolę lub wywierającymi istotny wpływ.
MSR 26 - rachunkowość i sprawozdawczość programów świadczeń emerytalnych.
Standard określa wymagania dotyczące wyceny i ujawniania informacji w odniesieniu do sprawozdań programów świadczeń emerytalnych.
MSR 27 - skonsolidowane sprawozdania finansowe i inwestycje w jednostkach zależnych (aktualizacja częściowa).
Standard określa: wymagania dotyczące sporządzania i prezentowania skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy jednostek gospodarczych kontrolowanych przez jednostkę dominującą oraz podejście księgowe do inwestycji w jednostkach zależnych w jednostkowym sprawozdaniu finansowym jednostki dominującej.
MSR 28 - inwestycje w jednostkach stowarzyszonych (zaktualizowany w 2000 r.).
Określa sposób ujęcia przez inwestora inwestycji w jednostkach stowarzyszonych, na które inwestor ma istotny wpływ.
MSR 29 - sprawozdawczość finansowa w warunkach hiperinflacji.
Określenie specyficznych standardów dla jednostek gospodarczych, które prowadzą sprawozdawczość w walucie gospodarki podlegającej hiperinflacji, tak, aby umożliwić im sporządzanie miarodajnego sprawozdania finansowego.
MSR 30 - ujawnianie informacji w sprawozdaniach finansowych banków i podobnych instytucji finansowych.
Określenie odpowiednich standardów prezentacji i ujawniania informacji dla banków i podobnych instytucji finansowych, które stanowią uzupełnienie wymagań określonych w innych standardach.
MSR 31 - sprawozdawczość finansowa dotycząca udziałów we wspólnych przedsięwzięciach (zaktualizowany w 2000 r.).
Standard określa podejście księgowe do udziałów we wspólnych przedsięwzięciach, niezależnie od struktur czy formy, w jakiej wspólna działalność jest prowadzona.
MSR 32 - instrumenty finansowe - ujawnianie i prezentacja (zaktualizowany w 1998 r.).
Standard ma pomóc użytkownikom sprawozdań finansowych w zrozumieniu znaczenia bilansowych i pozabilansowych instrumentów finansowych dla sytuacji finansowej, wyników i przepływów środków pieniężnych jednostki gospodarczej. Ustanawia również pewne wymogi dotyczące prezentacji instrumentów finansowych oraz określa informacje dotyczące instrumentów finansowych, które należy ujawnić.
MSR 33 - zysk przypadający na jedną akcję.
Określa zasady ustalania i prezentacji zysku przypadającego na jedną akcję, które mają ułatwić porównanie wyników osiąganych przez różne jednostki gospodarcze (których akcje są przedmiotem publicznego obrotu lub które są w trakcie emitowania akcji oraz inne podmioty, które dobrowolnie prezentują zysk przypadający na jedną akcję) w tym samym okresie, jak też przez jednostkę w różnych okresach. Zapisy standardu skupiają się na określeniu mianownika wzoru przy obliczaniu wysokości zysku przypadającego na jedną akcję.
MSR 34 - śródroczna sprawozdawczość finansowa.
Standard określa: minimalną zawartość śródrocznego sprawozdania finansowego; - zasady ujęcia i wyceny odnoszące się do sprawozdania finansowego za okres śródroczny.
MSR 35 - działalność w trakcie zaniechania.
Standard określa zasady przedstawiania informacji związanych z działalnością w trakcie zaniechania poprzez oddzielenie informacji o działalności w trakcie zaniechania od informacji o działalności kontynuowanej. Standard nie ustanawia żadnych zasad dotyczących ujęcia i wyceny działalności w trakcie zaniechania, jako że zasady te zostały ujęte w innych standardach. Przedstawia natomiast wskazówki dotyczące stosowania MSR 36 "Utrata wartości aktywów" oraz MSR 37 "Rezerwy, zobowiązania warunkowe i aktywa warunkowe" w odniesieniu do działalności w trakcie zaniechania.
MSR 36 - utrata wartości aktywów (aktualizacja częściowa).
Stosowanie standardu ma zapewnić, że składniki aktywów są wykazywane w wartości nie przekraczającej ich wartości ekonomicznej. Standard określa także zasady obliczania wartości ekonomicznej.
MSR 37 - rezerwy, zobowiązania warunkowe i aktywa warunkowe.
Celem standardu jest zapewnienie, aby wobec rezerw, zobowiązań warunkowych i aktywów warunkowych stosowane były odpowiednie kryteria dotyczące ujmowania pozycji w sprawozdaniu i metody wyceny, oraz by w informacji dodatkowej do sprawozdań finansowych zostały ujawnione informacje umożliwiające ich użytkownikom zrozumienie charakteru, terminów i kwot wspomnianych pozycji. Ma on zatem zapewnić, że w sprawozdaniu finansowym uwzględnia się jedynie rzeczywiste zobowiązania. Planowane wydatki - nawet zatwierdzone przez zarząd lub inny organ - nie podlegają ujawnieniu, podobnie jak rezerwy na straty objęte ubezpieczeniem własnym, zdarzenia niepewne i inne zdarzenia, które jeszcze nie nastąpiły.
MSR 38 - wartości niematerialne.
Standard określa podejście księgowe do wartości niematerialnych, które nie zostały szczegółowo uregulowane w innych MSR. Nakłada na jednostkę gospodarczą wymóg ujęcia składnika wartości niematerialnych jedynie wtedy, gdy spełnione są pewne kryteria. Określa także zasady wyceny wartości bilansowej wartości niematerialnych i nakłada wymóg ujawnienia pewnych informacji dotyczących wartości niematerialnych.
MSR 39 - instrumenty finansowe - ujmowanie i wycenia (zaktualizowany w 2000 r.).
Ustalenie zasad ujęcia, wyceny i ujawniania informacji o aktywach finansowych i zobowiązaniach finansowych. Standard ten zastępuje MSR 25 "Inwestycje" dotyczący ujęcia i wyceny inwestycji w dłużne i kapitałowe papiery wartościowe. Uzupełnia także postanowienia MSR 32 "Instrumenty finansowe - ujawnianie i prezentacja" dotyczące ujawnień.
MSR 40 - nieruchomości inwestycyjne.
Określa podejście księgowe do nieruchomości inwestycyjnych i precyzuje wymagane ujawnienia. Zastępuje MSR 25 "Inwestycje" w części dotyczącej nieruchomości inwestycyjnych.
MSR 41 - rolnictwo.
Określa standardy rachunkowości dla działalności rolniczej, obejmującej przekształcanie aktywów naturalnych (żywego inwentarza i roślin) w produkty rolne.