Według komunikatu inwestorzy indywidualni, po redukcji zapisów o 78% obejmą 951,8 tys. akcji spółki, po wcześniejszym przesunięciu akcji z transzy inwestorów kwalifikowanych.
GTC poinformował, że 26 kwietnia nastąpił wstępny przydział akcji serii E dla inwestorów kwalifikowanych. Wszystkie oferowane 3.968.915 akcje zostały wstępnie przydzielone.
Informacje o ostatecznych wynikach subskrypcji akcji oraz przydziale dla inwestorów kwalifikowanych zostaną podane po zakończeniu subskrypcji czyli po 29 kwietnia.
Spółka pozyska z oferty publicznej akcji serii A i E 428,10 mln zł.
GTC emituje do 5,4 mln nowych akcji serii D, E, B1 i F. Z tego na GPW będzie uplasowana w pierwszym terminie tylko emisja akcji serii E, skierowana do krajowych i zagranicznych inwestorów instytucjonalnych.