Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Nasza działalność podstawowa jest bardzo stabilna i generuje stałe przepływy pieniężne, co pozwala nam na rozszerzenie strategii. Rozważamy przede wszystkim inwestycje w parki technologiczne, obiekty związane z energią odnawialną oraz budowę nieruchomości mieszkaniowych na wynajem – podkreślił Zoltán Fekete, prezes GTC. Spółka jest deweloperem i właścicielem nieruchomości komercyjnych w naszym regionie Europy. Na portfel składają się biurowce i centra handlowe.
– Prognozujemy zwroty z tych nowych przedsięwzięć na podobnym lub wyższym poziomie niż z naszej podstawowej działalności. Chcemy, aby nowe przedsięwzięcia obejmowały sektory charakteryzujące się zrównoważonym wzrostem i odpornością na dużą zmienność warunków rynkowych. Mają one także poprawiać wskaźniki ESG naszej firmy – dodał prezes Fekete.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
7 mln zł to wartość akcji sprzedanych w ostatnich dniach przez członków zarządu dewelopera. Menedżerowie korzystają z górki, spieniężając papiery z ogromną przebitką.
Nie ma żadnego ryzyka związanego z wykupem obligacji czy dokończeniem budów. Juroszek Holding jest zawsze gotów zasilić spółkę w razie potrzeby. Liczymy na dobrą sprzedaż pod koniec roku – mówi Zbigniew Juroszek, prezes i główny akcjonariusz Atalu.
Sprzedaż lokali nabywcom detalicznym spowolniła, ale deweloper uruchamia nowe inwestycje. Wyniki ma napędzać duży kontrakt dla funduszu PRS.
Terminowa spłata dużej serii obligacji przez spółkę matkę w Belgii została bardzo dobrze odebrana przez polskich inwestorów. Nie jest to jednak koniec wyzwań.
W krótkim terminie sytuacja branży jest raczej trudna. W średnim i długim jestem o budownictwo spokojny – mówi Damian Kaźmierczak, wiceprezes i główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.
W poniedziałek belgijska spółka matka musi wykupić obligacje za 80 mln euro. Miesiąc później zapada mała seria w Polsce, o wartości 30 mln zł.