Buczyński podkreślił, że to na razie wstępny szacunek, a book-building dopiero się rozpoczął.
W środę rano PGNiG podał, że przedział cenowy na akcje serii B spółki, w którym znajdzie się cena emisyjna, został ustalony na 2,46-2,98 zł. Proces budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych potrwa od 1 do 12 września, a przyjmowanie zleceń od inwestorów detalicznych od 1 do 9 września. Ostateczna cena emisyjna zostanie zaś opublikowana 13 września.
"Ustalenie ceny emisyjnej zależy od wielu czynników, w tym także od tych, których jeszcze nie znamy. Poza wycenami, które zostały już zrobione, cena będzie zależeć głównie od popytu zgłoszonego przez inwestorów, ale także od bieżącej sytuacji rynku kapitałowego" - dodał analityk.
Według niego, ostatecznie cenę ustali Skarb Państwa jako walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki na podstawie rekomendacji doradcy, który weźmie pod uwagę wszystkie czynniki.
Nieco większym optymistą co do wysokości ceny emisyjnej jest Sebastian Bogusławski, dyrektor inwestycyjny z OFE Pekao.