Za przyjęciem noweli głosowało 224 posłów, 184 było przeciw, zaś 4 wstrzymało się od głosu.
Jednak nawet, jeżeli termin 19 października nie zostanie dotrzymany, UCI nie będzie forsował szybkiego wchłonięcia Banku BPH przez Pekao SA i poczeka na nowelizację przepisów.
"UniCredit nie chce iść na kolejną wojnę z polskim rządem, dlatego wstrzyma się z łączeniem banków" - powiedział środowemu "Parkietowi" prezes Pekeo SA Jan Krzysztof Bielecki.
Dotychczasowe Prawo bankowe przewidywało, że niemożliwe jest przeprowadzenie podziału banku działającego w formie spółki akcyjnej.
"[?]zakaz podziału banków w formie spółki akcyjnej został zakreślony nazbyt szeroko i może okazać się rozwiązaniem prawodawczym, utrudniającym dokonywanie koniecznych zmian restrukturyzacyjnych w obrębie sektora bankowego" - podało Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) w uzasadnieniu do projektu nowelizacji.