Pod koniec roku lub najpóźniej na początku przyszłego pokażemy swoją ofertę jako wirtualnego operatora telefonii komórkowej (MVNO - red.) - poinformował Jacek Komaracki, prezes Inteligo Financial Services, spółki należącej do PKO BP, oferującej m.in. internetowy dostęp do kont bankowych. - Negocjacje zakończą się po wakacjach - zapowiada i od razu zastrzega, że pomysł na usługi telefonii komórkowej, kierowane głównie do posiadaczy kont w PKO BP i Inteligo, musi zapewnić znacznie ponad 50 tys. klientów (ok. 40 tys. pozyskał mBank, który od pół roku jest wirtualnym operatorem - red.). - Zdajemy sobie sprawę, że obecnie sprzedaż usług telekomunikacyjnych polega na odbieraniu klientów konkurencji, dlatego do rozmów dołączymy unikalną wartość dodaną - dodaje. Jaką? Tego nie powiedział. Pod jaką marką będzie działał MVNO: PKO BP, Inteligo czy też inną - nie wiadomo. Z naszych informacji wynika, że bank jest bliski porozumienia z Polkomtelem.
Inteligo też dla Pocztowego
Inteligo, oferujące dotychczas usługi bankowości elektronicznej klientom swoim oraz PKO BP, podpisało też umowę z należącymi do Grupy PKO BP - Bankiem Pocztowym oraz ukraińskim Kredobankiem. - Już widzimy, że reakcja w Banku Pocztowym jest bardzo pozytywna. Natomiast na Ukrainie jako pierwsi będziemy promować bankowość internetową i liczymy na sukces - dodaje Komaracki.
Teraz jest 2,1 mln klientów
Obecnie bankowość internetową osadzoną na platformie Inteligo wykorzystuje 2,1 mln osób, z czego ok. 600 tys. pochodzi z Inteligo, a pozostali są klientami PKO BP. - W PKO BP z bankowości elektronicznej korzysta już co trzeci posiadacz ROR. Spodziewamy się, że do końca roku liczba ta wzrośnie do 2 mln zł, ale już teraz ok. 70 proc. wszystkich przelewów PKO BP odbywa się w sieci - mówił J. Komaracki.