Instrumentami bazowymi dla certyfikatów wyemitowanych przez ING Bank są indeksy giełdowe, surowce naturalne i waluty oraz akcje spółek notowanych na GPW i innych giełdach światowych. Inwestorzy dzięki nim mogą zarabiać zarówno na wzrostach, jak i spadkach instrumentów bazowych.
–- Certyfikaty ING Turbo mają wiele zalet. Posiadają atrakcyjną ofertę instrumentów bazowych, są łatwo dostępne, inwestorzy mogą wyjść z inwestycji w dowolnym momencie. Dzięki współfinansowaniu przez ING nie trzeba także dużych pieniędzy, aby zainwestować w certyfikaty – wylicza Paweł Baluch z ING Securities.
Cechą certyfikatów ING Tubro jest to, że inwestorzy nie muszą płacić pełnej wartości instrumentu bazowego. Wkład stanowi tylko pewną jego część, określaną jako wartość wewnętrzna. Pozostałą pokrywa ING. Certyfikaty posiadają także wbudowany mechanizm zabezpieczający (stop-loss), tzw. barierę. Jest to określony kurs instrumentu bazowego, po osiągnięciu którego następuje wygaśnięcie certyfikatu (tzw. knock-out).
Na warszawskiej giełdzie notowanych jest obecnie około 500 produktów strukturyzowanych.
– Segment produktów strukturyzowanych na warszawskiej giełdzie jest stosunkowo nieduży, jednak widzimy w nim znaczny potencjał do dalszego rozwoju. Chcemy dać inwestorom szeroką paletę produktów opartą na różnych aktywach, a także możliwość zarabiania zarówno na wzrostach, jak i spadkach – mówi Izabela Olszewska, dyrektor pionu rozwoju rynku GPW.