Spore profity z działalności w strefie

Aktualizacja: 28.02.2017 01:55 Publikacja: 28.03.2008 09:45

Warszawski sąd zarejestrował spółkę Centrum Innowacji ATM. Jedynym właścicielem nowo utworzonego podmiotu jest giełdowy ATM.

- Centrum Innowacji ATM zostało utworzone w związku z planowanym rozpoczęciem przez naszą grupę kapitałową działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - powiedział Tadeusz Czichon, wiceprezes ATM. Teleinformatyczna firma już kilka miesięcy temu rozpoczęła starania o poszerzenie strefy (co się stało) o kompleks nieruchomości na warszawskiej Pradze, których jest właścicielem. W obiektach mieści się centrala ATM.

- Spółka celowa wkrótce rozpocznie negocjacje z zarządzającym strefą, których finałem będzie umowa otwierająca nam drogę do prowadzenia działalności w strefie ekonomicznej - tłumaczył kolejne kroki wiceprezes. Przedmiotem rozmów będzie m.in. określenie zakresu działalności, która będzie świadczona w specjalnej strefie.

- Chcemy świadczyć usługi kolokacyjne (udostępnianie miejsca na serwerach - przyp. red.), zarządzania siecią czy usługi telekomunikacyjne. Myślimy również o ulokowaniu w strefie spółek córek prowadzących prace projektowe nad nowymi produktami czy zajmujących się tworzeniem oprogramowania na zamówienie - wyliczał Czichon.

Od tego, ile z dotychczasowych "biznesów" uda się ATM umieścić w strefie, zależały będą oszczędności finansowe osiągane z tytułu zwolnień podatkowych. - Ostrożnie szacujemy, że roczne korzyści mogą sięgnąć paru milionów złotych - mówił przedstawiciel firmy. Zastrzegł, że są to wstępne wyliczenia.

- Nie można wykluczyć, że warunki wynegocjowane z zarządzającym strefą okażą się na tyle nieatrakcyjne, że nie zdecydujemy się na rozpoczęcie w niej działalności - oświadczył wiceprezes.

Czichon nie chciał rozmawiać na temat wyników, jakimi ATM zakończy I kwartał. - Wciąż zbieramy faktury, dlatego nie jestem w stanie powiedzieć zbyt wiele o naszych rezultatach - stwierdził. Dla teleinformatycznej spółki początki roku, już od kilku lat, są mało udane. W 2007 r. strata netto grupy w I kwartale wyniosła 2 mln zł. - Tegoroczny I kwartał również nie będzie rewelacyjny - podsumował wiceprezes.

ATM
Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego