Uroczystość włączenia lokomotyw do ruchu odbyła się w Centrum Badawczym firmy Siemens w Wegberg-Wildenrath. Matthias Raith, odpowiedzialny w zarządzie CTL za europejski rozwój przedsiębiorstwa, oświadczył tam, że jednocześnie ze stopniowym "przezbrajaniem" floty pojazdów trakcyjnych w kierunku pojazdów, które można użytkować w ruchu międzynarodowym, CTL systematycznie staje się oferentem paneuropejskiej komunikacji towarowej bez granic. M. Raith wezwał też wszystkie firmy uczestniczące w produkcji i rozwoju lokomotyw do intensyfikacji wysiłków na rzecz produkowania pojazdów, które będą mogły być rzeczywiście stosowane w całej Europie. - Tylko dzięki przewozom, które ze względów technicznych nie będą musiały być już "przerywane" na starych granicach narodowych, kolej może pokazać zalety swojego systemu w porównaniu z innymi rodzajami przewozów w ruchu towarowym na długich trasach europejskich - powiedział Matthias
Raith.
CTL wprowadza nowe lokomotywy, aby zwiększyć przewozy towarów drogą kolejową z niemieckich ośrodków przemysłowych i logistycznych do portów na Morzu Północnym, jak również po to, by tworzyć dalsze połączenia kolejowe na osi pomiędzy Rotterdamem i Polską. Ponadto będą one używane w relacjach kolejowych do graniczących z Polską państw WNP.
Firma planuje pozyskanie kolejnych lokomotyw wielosystemowych. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku flota CTL zostanie powiększona o kolejne, które będą mogły kursować non stop na długiej linii pomiędzy Morzem Północnym i polską granicą wschodnią.
CTL Logistics jest polskim koncernem logistycznym. Posiada jedną z największych prywatnych