"Debiut może mieć miejsce 6 maja" - powiedział Pyszkowski. Zamknięcie oferty jest planowane na 30 kwietnia. W ofercie znajdą się tylko istniejące akcje. W skład globalnej oferty spółki wejdzie do 75 mln istniejących akcji serii E.
Spółka opublikowała w czwartek prospekt i widełki cenowe, które wynoszą 10,8-13,8 zł, co daje wartość oferty w wysokości 810-1.035 mln zł. O ostatecznej liczbie sprzedawanych akcji właściciele zadecydują 25 kwietnia, po przeprowadzeniu procesu book-buildingu. Cześć akcji zostanie zaoferowanych inwestorom w Warszawie (zarówno indywidualnym, jak i instytucjonalnym), część ma zostać sprzedanych na rynkach światowych. Jednak Cyfrowy Polsat będzie notowany tylko w Warszawie.
Akcje sprzedawać będzie największy akcjonariusz spółki Polaris Finance, do którego należy 93,18% akcji (93,25% głosów na walnym zgromadzeniu). 85% akcji Polaris kontroluje Zygmunt Solorz-Żak, a 15% - Heronim Ruta. Ponadto Solorz-Żak posiada bezpośrednio 3,95% akcji (4,66% głosów) Cyfrowego Polsatu. Nowi akcjonariusze mogą objąć akcje stanowiące do 27,95% kapitału spółki i uprawniające do 16,45% głosów na walnym zgromadzeniu.
Menedżerami oferty globalnej oraz współzarządzajacymi budowa księgi popytu są: UBS Limited, UniCredit CA IB UK Ltd, UniCredit CA IB Poland, oraz Dom Maklerski Penetrator. Dwie ostatnie firmy inwestycyjne są także oferującymi akcje Cyfrowego Polsatu.
"Nie ma obecnie planów nowej emisji" - powiedział prezes Dominik Libicki podczas konferencji prasowej w czwartek. Dodał, że spółka planuje wypłacać dywidendę, o ile wypracuje zysk, który nie będzie potrzebny na inwestycje. Nie chciał ocenić, czy jest to możliwe już w najbliższym roku.