W sekcji "pośrednictwo finansowe" poprawę koniunktury sygnalizuje 64% badanych przedsiębiorstw (62% w poprzednim miesiącu), jej pogorszenie - 0% (1% przed miesiącem). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.
"Sprzedaż w najbliższych trzech miesiącach może rosnąć w tempie zbliżonym do prognozowanego w marcu. W konsekwencji obecna i przyszła sytuacja finansowa jest oceniana bardzo korzystnie, lepiej niż przed miesiącem. Sygnalizowany jest też szybszy niż w marcu wzrost zarówno bieżących jak i przyszłych cen oferowanych usług. Można oczekiwać rozszerzenia zatrudnienia, w skali większej niż przewidywano przed miesiącem" - głosi komunikat.
W sekcji "transport, gospodarka magazynowa i łączność" poprawę koniunktury sygnalizuje 33% badanych przedsiębiorstw (33% w poprzednim miesiącu), jej pogorszenie - 10% (9% przed miesiącem). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.
"Dyrektorzy przedsiębiorstw przewidują nieznacznie wolniejszy wzrost zarówno przyszłego popytu jak i sprzedaży, a w konsekwencji i sytuacji finansowej. Prognozowany jest dalszy wzrost zatrudnienia. W kwietniu odnotowuje się spadek bieżących cen usług. W najbliższych miesiącach należy się spodziewać ich niewielkiego wzrostu" - głosi komunikat.
W sekcji "obsługa nieruchomości, wynajem, nauka i usługi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej" poprawę koniunktury sygnalizuje 23% badanych przedsiębiorstw (23% w poprzednim miesiącu), jej pogorszenie - 7% (7% przed miesiącem). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.