Rozpoczynając od rynku mieszkaniowego, należy zaznaczyć, iż najistotniejsze przemiany miały miejsce w Trójmieście. Uwagę inwestorów zwróciły tu rosnący popyt oraz ceny nieruchomości w połączeniu z wciąż niedostateczną podażą. W związku z powyższym oferta trójmiejskiego rynku mieszkaniowego systematycznie wzrasta. Powstające na tym obszarze inwestycje to przy tym nie tylko osiedla o charakterze wyłącznie mieszkaniowym, ale także wysokościowce łączące część apartamentową i usługowo-biurową.
Na terenie Szczecina rynek mieszkaniowy zdominowany jest z kolei przez lokalnych deweloperów. Wolniejszy rozwój rynku szczecińskiego wynika głównie z niekorzystnych efektów upadłości stoczni szczecińskiej, braku planów miejscowego zagospodarowania oraz uzbrojonych gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe.
Apartamenty wypoczynkowe
Rynek mieszkaniowy Wybrzeża zdominowany został w ostatnim czasie przez segment apartamentów wypoczynkowych, który począwszy od 2006 roku, odnotowuje dynamiczny rozwój. Nowo powstające inwestycje w kurortach nadmorskich to zarówno projekty o charakterze stricte mieszkaniowym, jak i apartamentowce z szerokim zapleczem usługowym.
Obecnie nie prognozuje się co prawda już tak wysokich skoków cen w segmencie apartamentów wypoczynkowych, niemniej oczekuje się stabilnego trendu wzrostowego. Ograniczony dostęp do dobrych gruntów jest bowiem największą przeszkodą inwestycyjną w ramach rynku nieruchomości wypoczynkowych, skłaniającą wiele firm do podjęcia realizacji projektów także w mniej znanych miejscowościach nadmorskich, takich jak Rewal, Trzęsacz, Wisełka czy Stegna.