Zarządzanie Ryzykiem - rola CFO spółek giełdowych

Rola CFO spółki giełdowej w zarządzaniu ryzykiem będzie tematem I Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG, który odbędzie się już 28-29 maja br. w Ossie k. Rawy Mazowieckiej.

Aktualizacja: 18.02.2017 13:12 Publikacja: 18.05.2012 10:53

„W tym roku inaugurujemy kolejne ważne dla emitentów wydarzenie jakim jest I Kongres CFO. Cieszy mnie bardzo, że zaczynamy od tak ważnego tematu jakim jest zarządzanie ryzykiem przez działy finansowe. Ostatnie burzliwe lata udowodniły, że aby ograniczyć skutki kryzysu w spółce niezbędny jest  risk management na bardzo wysokim poziomie. Rola Dyrektorów Finansowych jest w tym zakresie kluczowa" –

mówi Mirosław Kachniewski, prezes SEG

 

Dwudniową dyskusję, w gronie CFO czołowych spółek giełdowych, rozpocznie Andrzej Raczko, Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego, przedstawiając analizę stanu i perspektyw polskiej gospodarki na tle globalnego kryzysu.

Podczas Kongresu prelegenci i uczestnicy w ramach dwóch dyskusji panelowych skupią się na roli CFO w kreowaniu  przewagi konkurencyjnej spółki oraz sposobach zarządzania spółką w czasach kryzysu.

„Dobre zarządzanie ryzykiem i efektywny nadzór w tym obszarze w bezpośredni sposób przekłada się na wyższą jakość sprawozdań finansowych, a tym samym możliwość zaoferowania bardziej wiarygodnych informacji rynkom finansowym i inwestorom. Pozwala także uniknąć wielu zdarzeń, które mogłyby mieć negatywny wpływ na sytuację finansową i reputację spółki"–

podkreśla Bartosz Jura, dyrektor w PwC odpowiedzialny za zespół zarządzania ryzykiem.

„W dłuższej perspektywie trudno również oczekiwać dalszego dynamicznego rozwoju polskiego rynku kapitałowego bez zmian idących w kierunku poprawy ładu korporacyjnego, w tym oferowania bardziej rzetelnych informacji akcjonariuszom i większego zaangażowania niezależnych członków rad nadzorczych. Inwestorzy zagraniczni oczekują na warszawskim parkiecie standardów podobnych do rynków rozwiniętych lub premii za ryzyko przy inwestycjach na rynkach rozwijających się"

– kontynuuje.

Drugiego dnia goście Kongresu będą mieli możliwość uczestniczyć w cyklu warsztatów, które pozwolą zdobyć narzędziową wiedzę pomocną w codziennej pracy. Podczas spotkań warsztatowych zostaną omówione tematy: obrót wierzytelnościami, optymalizacja rozliczeń w podatku CIT z wykorzystaniem spółek osobowych, emisja obligacji z uwzględnieniem doświadczeń GPW, konsolidacja grup kapitałowych (konsolidacja statutowa i zarządcza), metody finansowania rozwoju przedsiębiorstw, zarządzanie ryzykiem infrastrukturalnym i technologicznym w kontekście ochrony infrastruktury krytycznej, zarządzanie ryzykiem podatkowym w spółce, zarządzanie należnościami, nowoczesne narzędzia BI wspierające CFO w efektywnym zarządzaniu firmą.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerami Strategicznymi Kongresu są: PKO Bank Polski,  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, PZU. Partnerem Merytorycznym jest PwC. Partnerzy wydarzenia to: kancelaria prawna Hogan Lovells, Grupa Kapitałowa PGNiG, Solver, Oracle i Standard & Poor's Rating Services.

 

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Kongres przeznaczony jest dla przedstawicieli spółek giełdowych.

Więcej informacji na stronie www.seg.org.pl

 

Urszula Lis

[email protected]

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego