Pogorszeniu uległa ocena sytuacji na rynku depozytów złotowych. Największe spadki zanotowano w odniesieniu do oceny bieżących depozytów złotowych podmiotów gospodarczych. Przewidywania dla rynku depozytów również nie są optymistyczne, oczekuje się dalszych spadków – w szczególności w przypadku depozytów podmiotów gospodarczych. Niewielka poprawa nastąpiła w ocenach zmian na rynku depozytów walutowych. Na rynku kredytów złotowych zanotowano pogorszenie koniunktury. Słabsza ocena dotyczyła przede wszystkim kredytów dla podmiotów gospodarczych. Prognozy dotyczące tego obszaru również wskazują na spadki w najbliższym czasie.
Pogorszyła się ocena zmian na rynku kredytów konsumenckich, kredytów mieszkaniowych dla osób prywatnych, a także kredytów o wartości do 1 mln euro udzielanych firmom. Na koniec drugiego kwartału już ponad 10,7 mln osób aktywnie korzystało z bankowości internetowej.
W ciągu ostatnich trzech miesięcy ich liczba powiększyła się o ponad 400 tysięcy osób. To jeden z najwyższych kwartalnych przyrostów w historii – wynika z danych Związku Banków Polskich.
Liczba klientów indywidualnych posiadających umowy umożliwiające dostęp do usług bankowości internetowej wyniosła ponad 19,2 mln osób. Z bankowości internetowej korzysta także 1,13 mln małych i średnich firm.