Prezes Luigi Lovaglio poinformował, że nie ma powodów, by nie wypłacać dywidendy za 2013 rok. - Jesteśmy bankiem z bardzo wysokim kapitałem. Jest naturalne, że powinniśmy wypłacać dywidendę w najwyższej dozwolonej wielkości – powiedział prezes Pekao. Współczynnik wypłacalności na koniec września 2013 roku wynosił 19,4 proc., podczas gdy rok wcześniej był na poziomie 18,9 proc.
Z 2,96 mld zł zysku osiągniętego w 2012 roku na dywidendę trafiło 2,2 mld zł. Według szacunków Pekao , że zysk netto wypracowany w 2013 roku będzie niższy od ubiegłorocznego. W ujęciu procentowym spadek ten będzie jednocyfrowy.
Przewodniczący KNF Zbigniew Jakubiak informował w październiku, że Komisja prawdopodobnie utrzyma zasady podziału zysku osiągniętego w 2013 roku przez ubezpieczycieli i banki na dotychczasowych poziomach, co oznacza, że na wypłatę dla akcjonariuszy może trafić maksymalnie 75 proc. wypracowanego zysku. Jednocześnie przyznał, że rozważy jednak możliwość przeznaczenia przez banki o wysokich współczynnikach całości zysku na dywidendę.