Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mario Draghi, były prezes Europejskiego Banku Centralnego, autor raportu o konkurencyjności UE.
„Jeśli Europa nie stanie się bardziej produktywna, będziemy zmuszeni dokonać wyboru. Nie będziemy w stanie jednocześnie być liderami nowych technologii, przewodzić w kwestii odpowiedzialności klimatycznej oraz być niezależnym graczem na scenie światowej. Nie będziemy w stanie sfinansować swojego modelu społecznego. Będziemy musieli ograniczyć część naszych ambicji, jeśli nie wszystkie z nich” – mówi raport o konkurencyjności Unii Europejskiej przygotowany przez Mario Draghiego, byłego prezesa Europejskiego Banku Centralnego.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Amerykański prezydent grozi Krajowi Kwitnącej Wiśni cłami dochodzącymi nawet do 35 proc. Japoński premier ma natomiast słabą pozycję negocjacyjną i musi się martwić o wybory.
Dobre wyniki stress-testów przeprowadzonych przez Fed pozwoliły gigantom finansowym z Wall Street mocniej dzielić się zyskami z akcjonariuszami.
Akcje koncernu stały się rekordowo drogie. Inwestorów wyraźnie cieszy strategia Zuckerberga.
Według wstępnych danych Eurostatu inflacja w strefie euro wzrosła do 2 proc. w czerwcu, co oznacza, że ceny konsumpcyjne w strefie wspólnej waluty są obecnie zgodne z celem Europejskiego Banku Centralnego, wynoszącym właśnie 2 proc.
Amerykanie zaciskają pasa, ponieważ obawy dotyczące taryf, inflacji, bezpieczeństwa pracy i zmienności rynku skłoniły wielu konsumentów do ograniczenia wydatków i zwiększenia oszczędności, twierdzą eksperci finansowi.
Kanada zniesie podatek od usług cyfrowych dla firm technologicznych, takich jak Meta i Alphabet, aby ożywić negocjacje handlowe ze Stanami Zjednoczonymi po groźbie wycofania się z nich Donalda Trumpa.