Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Łączne obroty na giełdach w Szanghaju i w Shenzen spadły do najniższego poziomu od maja 2020 r. W poniedziałek wyniosły 469 mld juanów (69,1 mld USD). W porównaniu z kapitalizacją chińskiego rynku akcji stały się najniższe od 2019 r. Jest to jeden z objawów kiepskiej koniunktury trwającej na giełdach Państwa Środka. CSI 300, wspólny indeks dla giełd w Szanghaju i Shenzen, stracił od początku roku ponad 3 proc. Indeks Shanghai Composite zniżkował natomiast w tym czasie o nieco ponad 4 proc., co uplasowało go w pierwszej dziesiątce najgorszych głównych indeksów giełdowych świata.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Inflacja konsumencka w USA okazała się w czerwcu nieco wyższa od prognoz, ale inflacja bazowa była już piąty miesiąc z rzędu niższa od oczekiwanej.
W czasie wojny handlowej wypowiedzianej światu przez Donalda Trumpa inwestorzy poszukują bezpiecznych przystani dla swoich pieniędzy. Kuszącą alternatywą okazało się srebro. Popyt na kruszec jest tak duży, że jego cena jest najwyższa od 14 lat.
Jak wynika z najnowszego badania globalnych zarządzających funduszami przeprowadzonego przez Bank of America, nastroje inwestorów gwałtownie wzrosły w lipcu, osiągając najwyższy poziom od lutego.
Gospodarka Chin powiększyła się w drugim kwartale nieco bardziej niż oczekiwano. Wojna handlowa z USA nie przyniosła jej katastrofy.
Inwestorzy bagatelizują weekendowe sygnały zza oceanu i uznają, że działania gospodarza Białego Domu to tylko taktyka negocjacyjna i koniec końców cła nie będą tak wysokie. Pytanie, czy to dość proste założenie przetrwa próbę czasu.
Koszty opieki zdrowotnej pochłaniają coraz większą część dochodów gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wydają obecnie na opiekę zdrowotną więcej niż na artykuły spożywcze czy mieszkanie.