Tempo wzrostu poziomu produkcji nadal było mocne, co zaowocowało zwiększeniem zatrudnienia w tempie najszybszym od ponad sześciu lat.
PMI dla polskiego przemysłu wzrósł we wrześniu do 53,1 pkt z 52,6 w sierpniu i był najwyżej od kwietnia. Średni odczyt tego wskaźnika dla całego III kwartału wyniósł 52,3 pkt i był najwyższy od II kw. 2011 r. Każdy odczyt PMI powyżej 50 pkt oznacza ogólną poprawę warunków gospodarczych w badanym sektorze.
W strefie euro przemysł przetwórczy rozwijał się we wrześniu trzeci miesiąc z rzędu, co oznacza, że cały miniony kwartał był w tym sektorze wzrostowy i przemysł na dobre wydobył się z długotrwałej recesji. PMI wyniósł 51,1 pkt, w porównaniu z 51,4 pkt w sierpniu, tak więc tempo tego rozwoju słabnie.
Produkcja przemysłowa i wielkość nowych zamówień wzrosły we wrześniu po raz trzeci z rzędu, bo ustabilizowała się sytuacja na rynku wewnętrznym strefy euro, a zagraniczny popyt nadal rósł w dobrym tempie. Najwyższy PMI odnotowano w Holandii – 55,8 pkt, a najniższy w Grecji 47,5 pkt. Niemiecki przemysł zwolnił w stosunku do sierpnia – 51,1 pkt wobec 51,8 pkt, a francuski PMI był wprawdzie najwyżej od 19 miesięcy, ale nadal poniżej bariery 50 pkt.
Zdecydowanie lepsza koniunktura w przemyśle niż w strefie euro była we wrześniu w Wielkiej Brytanii. PMI wyniósł na Wyspach 56,7 pkt i był tylko trochę niżej niż 57,1 pkt w sierpniu, który to odczyt był najwyższy od 2,5 roku.