Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zainteresowanie kalifornijskiej spółki przyciągnęła popularna w ostatnim czasie w USA aplikacja Clubhouse. Wspomniany program pozwala uczestnikom gromadzić się w wirtualnych pokojach rozmów. Kilka dni temu Clubhouse wypróbował Mark Zuckerberg, który rozmawiał z uczestnikami na temat m.in. wirtualnej rzeczywistości. Zdaniem pracowników Facebooka kierownictwo zleciło już stworzenie podobnej aplikacji, jednak projekt pozostaje na bardzo wczesnym etapie rozwoju.
– Od wielu lat łączymy ludzi za pomocą technologii audiowizualnej i zawsze szukamy nowych sposobów na poprawę tego doświadczenia – stwierdziła Emilie Haskell, rzeczniczka Facebooka. W przeszłości amerykański gigant mediów społecznościowych kupował już młode spółki, których produkty przyciągały młodych użytkowników. W ten sposób w portfelu Facebooka znalazły się m.in. Instagram, komunikator WhatsApp oraz firma Oculus produkująca sprzęt VR. Firma kopiowała również niektóre rozwiązania swoich konkurentów, np. udostępnianie krótkich filmików, których twórcą był Snapchat. GSU
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ceny producentów w Niemczech spadły w czerwcu o 1,3 proc. w ujęciu rok do roku, po spadku o 1,2 proc. w maju, zgodnie z oczekiwaniami rynku. Był to czwarty z rzędu miesiąc spadku cen, najgłębszy od września.
Rada Unii Europejskiej (UE) przyjęła 18. pakiet sankcji wobec Rosji. To najmocniejsze z dotychczasowych uderzeń w interesy Kremla. Obejmuje sankcje na rosyjską ropę, jej nabywców, banki i setkę tankowców z tzw. floty cieni.
Christopher Waller, członek Rady Gubernatorów Fed, wygłosił swoje najmocniejsze jak dotąd wezwanie do obniżki stóp ponownie argumentując, że ewentualna inflacja spowodowana cłami będzie miała charakter tymczasowy, co uwypukliło podział w banku centralnym.
Jeśli administracja Trumpa spełni swoją groźbę o podwyżce ceł na unjne towary do 30 procent, to poszkodowane tym zostanie wiele europejskich gospodarek. Mają one więcej do stracenia niż Stany Zjednoczone. Bruksela posiada jednak środki nacisku na Waszyngton.
Nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych było mniej o 7000, spadając do 221 000 w tygodniu zakończonym 12 lipca, poinformował w czwartek Departament Pracy. To piąty z rzędu tygodniowy spadek. Liczba wniosków jest najniższa od połowy kwietnia.
Amerykanie wciąż otwierają portfele, mimo że zaczynają dotkliwie odczuwać cła prezydenta Donalda Trumpa. Sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu o 0,6 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem, odrabiając straty po gwałtownym spadku o 0,9 proc. w maju.