Reklama

The Independent: Mroczna strona Facebooka

Ponad połowa przestępstw seksualnych w Wielkiej Brytanii doszła do skutku dzięki Facebookowi bądź aplikacji z portfolio grupy jak m.in. Instagram czy Whats App – wynika z danych organizacji NSPCC.

Publikacja: 29.03.2021 05:30

The Independent: Mroczna strona Facebooka

Foto: Bloomberg

Jednocześnie organizacja działająca na rzecz ochrony dzieci apeluje do spółki, żeby ta nie wprowadzała pełnego szyfrowania wiadomości, ponieważ utrudni to poszukiwanie sprawców, a ofiara będzie tak samo podatna na ich wpływy. W specjalnym piśmie złożonym przez NSPCC eksperci proponują, żeby w przypadku gdy spółka podejmuje działania, które mogą zagrozić dzieciom, zainterweniować mógł tamtejszy organ regulacyjny Ofcom.

– Propozycja Facebooka dotycząca szyfrowania wiadomości idealnie podkreśla, dlaczego rządzący muszą utworzyć ustawę o bezpieczeństwie w internecie. Nie tylko zmieni ona panujące standardy, ale i pokaże firmom, że bezpieczeństwo dzieci nie jest wyborem – podsumowano. GSU

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Gospodarka światowa
Jak rząd USA przejmuje udziały w strategicznych spółkach
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Gospodarka światowa
Giganty technologiczne nadal mają bardzo dużo gotówki
Gospodarka światowa
Wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA najmniej od ponad trzech lat
Gospodarka światowa
Nie ma bańki AI – twierdzą wielkie firmy z Wall Street
Materiał Promocyjny
Mokotów z wyższej półki. Butikowe projekty mieszkaniowe SGI
Gospodarka światowa
Szokujące prognozy Saxo Banku: Polska zatrzymuje się na 72 godziny
Gospodarka światowa
Indeks giełdy w Seulu wystrzelił jak rakieta
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama