Reklama

Lekcja korzystania z Facebooka

Cal Newport, profesor informatyki na Georgetown University, w „Cyfrowym minimalizmie" stara się przedstawić bardzo zrównoważone podejście do korzystania z mediów społecznościowych.
Cal Newport Cyfrowy minimalizm Studio Emka Warszawa

Cal Newport Cyfrowy minimalizm Studio Emka Warszawa

Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie

Wykorzystując przemyślenia swoje oraz starożytnych myślicieli, przedstawiając poglądy uczonych z własnego otoczenia i posiłkując się przykładami z życia codziennego, stara się sporządzić kilka prostych reguł, według których życie z aplikacjami jak Facebook czy Instagram jest efektywne i pożyteczne.

Jego zdaniem wynalazki m.in. Marka Zuckerberga nie są złem, z którym należy walczyć, i którego trzeba się wyrzec. Media społecznościowe mają być pomocą, narzędziem ułatwiającym kilka czynności w naszym głównym życiu, które generalnie nie powinno zawierać aplikacji i rozpraszaczy, gdzie skupiamy się na wartościach innych od promowanych przez korporacje. Jak podkreśla, idea ta jest trudna do zrealizowania, gdy wspomniane platformy zaczynają traktować nas jak produkt, który trzeba wycisnąć do cna. Jednak aby lepiej dotrzeć ze swoim zrównoważonym sposobem używania mediów, autor postanowił poruszyć przykłady z życia codziennego oraz myśli filozofów jak Freud czy Arystoteles.

Tylko 29zł miesięcznie!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama