Czy Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, która wygrała dwie pierwsze edycje naszego rankingu zwyciężyła po raz trzeci? Który z wydziałów ekonomicznych okazał się w tym roku najlepszy? -czy zdobyte w zeszłym roku pierwsze miejsce na podium utrzyma Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego?
To się okaże dzisiaj po południu, gdy ogłosimy wyniki III edycji rankingu uczelni i wydziałów ekonomicznych, które opublikujemy też w specjalnym dodatku w czwartkowym wydaniu „Rzeczpospolitej" 8 bm.
Gali będzie towarzyszyć debata, podczas której eksperci i laureaci rankingu będą dyskutować o tym, jak przygotować studentów kierunków ekonomicznych do potrzeb rynku pracy przyszłości.
Podobnie jak w poprzednich latach nasz ranking powstał pod patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i w ścisłej współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - Państwowym Instytutem Badawczym. W dążeniu do ulepszenia rankingu wspierała nas w tym roku ekspercka kapituła, którą tworzyli : dr Piotr Dardziński, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego; prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego; dr Olaf Gajl, dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji - Państwowego Instytutu Badawczego (OPI-PIB), Andrzej Jacaszek, wiceprezydent Pracodawców RP i Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.
Jak co roku ocenialiśmy uczelnie i wydziały ekonomiczne w czterech kategoriach (kariery absolwentów, jakość nauczania, potencjał naukowy i umiędzynarodowienie), ale zgodnie z sugestiami kapituły wprowadziliśmy pewne zmiany w przypisanych im wagach. To zaś miało wpływ na wyniki tegorocznego zestawienia...