Kontrakty terminowe na amerykańskie stabilizują się w okolicy wczorajszego zamknięcia. W przypadku tego na S&P500 oznacza to rejon 5300 pkt. Na szczycie pozostaje także niemiecki Dax, który notowany jest powyżej 18400 pkt. Opublikowany dziś indeks Ifo uważany za najlepsze źródło informacji nt. koniunktury w Niemczech wzrósł mocniej od prognoz i wyniósł 87.8 pkt. wobec 85.5 pkt. w lutym. Dane dają nieco lepszy obraz niż wczorajsze wstępne odczyty PMI.

Na rynku walutowym dolar cały czas jest w cenie, a para EURUSD schodzi na marcowe minima w okolice 1.08. W przypadku franka dziś lekkie uspokojenie po wczorajszych zawirowaniach związanych z nieoczekiwaną 25-punktową obniżką stóp procentowych przez SNB. Para EURCHF spada poniżej 0.9750. Najsłabszy dziś w gronie g10 jest dolar australijski, a para AUDUSD spada w kierunku 0.65. Zakończone wczoraj posiedzenie Banku Anglii też przybliżyło perspektywę obniżki stóp w dalszej części roku. Para GBPUSD spada poniżej 1.26. Po zawirowaniach z pierwszej połowy tygodnia uspokoiła się sytuacja na rynku USDJPY. Para pozostaje poniżej historycznych szczytów na 152 jenów za każdego dolara. Na tym tle złoty cały czas prezentuje się relatywnie dobrze. Dolar cały czas kosztuje mniej niż 4 zł, a EURPLN poniżej 4.32.

Dziś w kalendarium uwagę należy zwrócić przede wszystkim na pierwsze po posiedzeniu Fed komentarze płynące z wewnątrz amerykańskiego banku centralnego.

Notowania złota po wyjściu na nowe szczyty wszechczasów powyżej 2200 USD za uncję w wyniku środowego posiedzenia Fed, cofają się do poziomów sprzed decyzji. Jednak uncja wyceniana jest na 2166 USD. Kurs ropy po cofnięciu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji odbija w przypadku baryłki WTI z okolic 80 USD.