Rafał Sadoch

Analiza poranna – Spokojny tydzień

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie spadki głównych indeksów, ale dzisiejszy poranek upływa pod znakiem odbicia kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy. W podobnym tonie rozpoczyna się sesja na Starym Kontynencie, gdzie niemiecki Dax podchodzi pod 15400 pkt.

Analiza poranna – Brak negatywnych wieści to dobre informacje

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła 0.6% wzrosty przemysłowego Dow Jonesa, podczas gdy technologiczny Nasdaq spadł o 0.7%. W efekcie S&P 500 pozostaje cały czas blisko 4000 pkt. Wtorkowy poranek przynosi utrzymanie mieszanych nastrojów, a handel na Starym Kontynencie rozpoczyna się od kosmetycznych wzrostów. W efekcie niemiecki Dax zbliża się do 15400 pkt.

Analiza poranna – Brak kierunku

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi 0.5% wzrostami. Podobnie na początku nowego tygodnia zachowują się notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy. W przypadku tego na S&P500 utrzymuje się powyżej 4000 pkt.

Dziś wszystkie oczy zwrócone na Fed

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła przeszło 1% wzrosty wraz z tym, jak obawy związane z sektorem finansowym uspokoiły się nieco. Było to wynikiem informacji o możliwości czasowego zagwarantowania wszystkich depozytów posiadanych przez Amerykanów. W efekcie S&P500 znalazł się powyżej 4000 pkt., a niemiecki Dax zbliżył się do 15400 pkt. Do 1.08 dobija eurodolar pozytywnie skorelowany z sentymentem rynkowym.

Nadzieje na zażegnanie kryzysu

Mimo kiepskiego otwarcia wczorajsza sesja na Wall Street finalnie przyniosła blisko 1% wzrosty, a we wtorkowy poranek notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy dalej pną się na północ. S&P500 wraca w okolice 4000 pkt., a europejskie parkiety zaczynają handel od 1% wzrostów. Niemiecki Dax wychodzi tym samym na tygodniowe maksima powyżej 15200 pkt.

Ryzykowne aktywa pod presją

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła dalsze blisko 1% spadki. W tak złym środowisku relatywnie dobrze radzą sobie spółki technologiczne, bo Nasdaq stracił połowę mniej. Początek nowego tygodnia wcale nie przynosi odreagowania, a niemiecki Dax ponownie spada w okolice 14800 pkt.

Analiza poranna – Powrót do wzrostów?

Ostatnie 24 godziny na rynkach finansowych przyniosły zmianę sentymentu o 180 stopni.

Analiza poranna – SNB na ratunek Credit Suisse

Środowa sesja na Starym Kontynencie przyniosła niewidzianą od dawna przeszło 3% przecenę napędzaną wyprzedażą banków.

Analiza poranna – Obawy o kondycję sektora bankowego

Końcówka minionego tygodnia była bardzo burzliwa na rynkach finansowych, a w centrum uwagi znalazło się bankructwo amerykańskiego Silicon Valley Bank.

Kolejny czynnik ryzyka

Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła blisko 2% spadki głównych indeksów, a notowania kontraktu terminowego na S&P 500 dziś dalej osuwają się na południe i docierają do poziomu 3900 pkt. Równie kiepskie nastroje panują na Starym Kontynencie bowiem Dax przeceniany jest niespełna o 2% i spada poniżej 15400 pkt.