Środowa sesja nie była łatwą przeprawą dla inwestorów. Mimo przewagi optymistycznych nastrojów na zagranicznych rynkach handlujący w Warszawie początkowo nie byli zbyt przychylnie nastawieni do akcji, ale w obliczu wzbierającej fali optymizmu u na pozostałych europejskich giełdach ostatecznie dali się przekonać.

Kolor zielony pojawił się na indeksach zarówno rozwiniętych parkietów, jak i rynków z naszego regionu. Fala optymizmu dotarła również za ocean, przekładając się na mocne odbicie amerykańskich indeksów. Takich sprzyjających okoliczności inwestorzy w Warszawie nie chcieli zmarnować. Dzięki przebudzeniu popytu WIG20 finiszował 0,9 proc. na plusie, powracając po krótkiej przerwie powyżej poziomu 1700 pkt. Z kolei WIG poszedł w górę o ponad 0,7 proc. Patrząc na fatalny bilans marca, krajowy rynek akcji ma jeszcze sporo do odrobienia. Kryzys bankowy został opanowany z pomocą banków centralnych, a perspektywa szybszych obniżek stóp wydaje się sprzyjać rynkom akcji.

Optymizm krajowych inwestorów znalazł odbicie w notowaniach większości dużych spółek z WIG20. Z tego grona wyłamały się walory Dino, PGE i PKN Orlen, kończąc sesję pod kreską. Lokomotywami środowego odbicia były banki, z drożejącym o ponad 4 proc. mBankiem na czele. Na celowniku kupujących znalazły się także papiery JSW, wsparte pozytywną rekomendacją jednego z brokerów. Do łask wróciły akcje CD Projektu i Cyfrowego Polsatu. W przypadku telekomu przesądziły o tym lepsze od oczekiwań wstępne wyniki za IV kwartał 2022 r.

Pozytywne nastroje przeważały w segmencie małych i średnich firm, gdzie przewagę miały drożejące spółki. Wśród najbardziej rozchwytywanych przez inwestorów znalazły się akcje Atremy, które zakończyły notowania 31 proc. na plusie. Natomiast największą przecenę (ponad 18 proc.) zaliczyły akcje Ten Square Games w odpowiedzi na mocno rozczarowujące wyniki studia za IV kwartał 2022 r.