Indeks szerokiego rynku zyskał w czwartek 0,7 proc., do czego w największym stopniu przyczynił się wzrost WIG20. Indeks grupujący największe spółki wspiął się o 1 proc., a sWIG80 o 0,7 proc. Spadek rzędu 0,1 proc. odnotował mWIG40. Wartość obrotów wyniosła 900 mln zł.

Wśród największych firm znacznie wyróżniały się wspomniane banki. Wśród pięciu najbardziej zyskujących firm był Santander Polska, Bank Pekao oraz mBank. Liderem jednak, z ponad 12,4-proc. wzrostem, była JSW. Firma nie opublikowała jednak informacji, która uzasadniałaby taki skok notowań.

Patrząc na spółki drugiej linii najwięcej, bo aż 17,4 proc., zyskał Mo-Bruk. Firma pokazała wyniki za I półrocze, które okazały się gorsze od ubiegłorocznych. Niemniej jednak rezultaty spółki specjalizującej się w zagospodarowaniu odpadów mają ulec poprawie w obecnym kwartale. O 2,2 proc. wzrosły również notowania Banku Millenium. Na przeciwnym biegunie był spadający o 6,2 proc. kurs Taurona. W ten sposób inwestorzy zareagowali na publikację w środę wieczorem szacunków dotyczących I półrocza.

Spośród firm z indeksu sWIG80 najchętniej kupowano walory Bowimu i Cognora, których kursy podskoczyły odpowiednio o 7,4 proc. i 5,3 proc. W piątek poznamy wyniki za I półrocze drugiej z wymienionych firm. Oczekiwania są wysokie, ponieważ ze względu na wojnę w Ukrainie w II kw. znacząco podskoczyły ceny wyrobów stalowych, których Cognor jest producentem, a Bowim dystrybutorem. Ponad 4,3 proc. traciły natomiast walory Biomedu Lublin. Od 2020 r. na czele spółki biotechnologicznej stało trzech prezesów, od kilku dni stanowisko to obejmuje Mieczysław Starkowicz.

Wśród branżowych indeksów oprócz rosnącego o 2,3 proc. WIG-banki dobrze prezentował się WIG-odzież, zyskujący 2,3 proc. Na przeciwnym biegunie był tracący 2,4 proc. WIG-chemia.