Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jacek Mysior
Argumenty przemawiające za pozbywaniem się akcji pozostały wciąż te same. Największe obawy dotyczą zbliżającego się posiedzenia Fedu i przede wszystkim rosnącego ryzyka Brexitu. Atmosferę podgrzały wyniki kolejnych sondaży, wskazujących na utrzymanie przewagi zwolenników opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. Nie pozostało to bez wpływu również na notowania surowców, zwłaszcza ropy naftowej, gdzie ceny po fali silnych zwyżek weszły w fazę korekty. W efekcie ropa staniała poniżej poziomu 50 dolarów za baryłkę.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Tym razem to największe spółki błyszczały na GPW. WIG20 zyskał we wtorek 0,9 proc. i znów zbliżył się do szczytów hossy.
Europejskie indeksy pozostają dziś w lekkim zawieszeniu. Najlepszy sentyment widać na niemieckim rynku, gdzie DAX zyskuje lekko ponad 0,5%. Nieco słabiej radzi sobie FTSE 100 oraz CAC40, gdzie wzrosty sięgają ok. 0,4%. Spadki notuje za to szwajcarski indeks SMI, który traci prawie 0,2%.
Poprawa nastrojów na GPW. Temat ceł na razie znów zszedł na dalszy plan na czym korzystają największe spółki naszego rynku.
W tym tygodniu w środę przypadał dzień, w którym miało wygasnąć 90 dniowe wstrzymanie się z cłami wzajemnymi Stanów Zjednoczonych.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł nieznaczny spadek głównego indeksu, WIG20, o 0,11%, do poziomu 2861 pkt. mWIG40 podbił o 0,17%, podczas gdy sWIG80 zanotował lekką korektę o 0,67%. Obroty na szerokim rynku wyniosły niecałe 1,2 mld złotych.
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoczone i temat wojny handlowej.