Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.07.2017 06:00 Publikacja: 20.07.2017 06:00
Tomasz Hońdo starszy analityk, Quercus TFI
Foto: Archiwum
Odczyty poniżej 10 pkt zdarzały się też w końcówce 2006 roku. Na Wall Street mamy jeden z najspokojniejszych historycznie okresów! Pytanie – co to może oznaczać na przyszłość?
Wbrew oczekiwaniom rynkowych niedźwiedzi – raczej nie rychłą bessę. Nawet we wspomnianym 2006 roku na bessę trzeba było poczekać jeszcze prawie rok. Ale o dość silną korektę może być już dużo łatwiej. Z naszej analizy wynika, że obecna ścieżka S&P500 najbardziej przypomina właśnie rok 2006, jeśli za punkt wyjścia wziąć maj br. (wtedy VIX po raz pierwszy osunął się poniżej 10 pkt). Z tego porównania wynikałoby, że mniej więcej do połowy sierpnia akcje na Wall Street „powinny" jeszcze drożeć, po czym wg tej analogii miałoby dojść do głębszej korekty (jakieś 6 proc. od szczytu i 4 proc. od obecnego poziomu). Potrzebny byłby tylko jakiś dobry pretekst (może zbliżanie się wrześniowego posiedzenia Fedu, na którym ogłoszona może zostać redukcja bilansu?). Ta korekta byłaby jednak raczej okazją do kupowania niż właściwą bessą.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wczorajsze posiedzenie Fed zgodnie z szerokimi oczekiwaniami przyniosło utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie. W trakcie konferencji prasowej można było odczuć lekko jastrzębi wydźwięk. Rynkowa wycena cięcia stóp procentowych na lipcowy posiedzeniu zmniejszyła się do 76%.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Początek sesji na GPW przyniósł wzrosty i nowe rekordy niektórych indeksów. Jak dalej rozwinie się sytuacja?
Doczekaliśmy się pierwszej od października obniżki stóp procentowych w Polsce. Banki środę zakończyły zwyżkami.
Na europejskich rynkach dominują dziś przeceny. W szczególności spadki widać na szwajcarskim indeksie SMI, który spada dziś o ponad 1%. W ślad za nim spada francuski CAC40, który traci ok. 0,9%. Nieco lepsze nastroje widać w Wielkiej Brytanii i Niemczech, choć i tam dominuje czerwień. DAX traci ok. 0,6%, a brytyjski FTSE 100 spada o ok. 0,5%.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Sesja środowa na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się zwyżkami głównych indeksów.
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Punkt kulminacyjny dzisiejszej sesji jednak jeszcze przed nami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas