Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.06.2017 06:05 Publikacja: 01.06.2017 06:05
Jacek Wiśniewski (na zdjęciu) i Arkadiusz Bogusz, prezesi nowych TFI – Raiffeisen i Baltic Capital.
Foto: Archiwum
– Naszą strategią pozostanie dobór najlepszych zarządzających na rynku. Aktywami obecnych funduszy będzie nadal zarządzał Altus TFI – z tej współpracy jesteśmy zadowoleni. A w przyszłości, gdy będziemy tworzyć innego rodzaju produkty, to właśnie zamierzamy dobierać najlepszych zarządzających w danej specjalności – zapowiada Jacek Wiśniewski, prezes Raiffeisen TFI.
– Gdy kilka lat temu rozpoczynaliśmy projekt w formule white label (funduszy pod własną marką zarządzanych przez zewnętrzny podmiot – red.), zależało nam przede wszystkim na szybkim stworzeniu ciekawych produktów, które uzupełniłyby ofertę inwestycyjną Raiffeisen Polbanku – wspomina Wiśniewski. – Jednocześnie wykonaliśmy dużą pracę, by przygotować sieć do sprzedaży jednostek funduszy. Naszym długoterminowym planem było jednak stworzenie własnego TFI, bo to pozwala na bardziej elastyczne rozwijanie oferty i tworzenie dobrych produktów dla klientów. Nie ma też co ukrywać, że TFI są dochodowe od określonego poziomu aktywów – a w funduszach Raiffeisena jest dziś już ponad miliard złotych – mówi „Parkietowi".
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rentowności amerykańskich papierów skarbowych ostatnio spadają, ale do tegorocznych dołków jeszcze brakuje. W Polsce z kolei mamy za sobą bardzo silne umocnienie rynku obligacji. Warto kierować się trendem?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Perspektywy dla amerykańskich obligacji skarbowych są umiarkowanie negatywne – ocenia Tomasz Pawluć, zarządzający portfelem w zespole zarządzania instrumentami dłużnymi, Pekao TFI.
Jak tłumaczą zarządzający, krajowa giełda wpisuje się w globalny trend poszukiwania ciekawych rynków wschodzących, zyski spółek powinny dalej rosnąć wspierane przez ożywienie w gospodarce, a ceny akcji pomimo wzrostów pozostają niewygórowane.
Fundusze zdefiniowanej daty PPK w miarę swoich możliwości stabilizowały sytuację na warszawskim rynku, w czasie gdy OFE wyzbywały się akcji.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Porozumienie między dwoma mocarstwami i bliższy koniec wojny w Ukrainie mogą dać krajowemu rynkowi dodatkowy impuls do zwyżek – przewiduje Jakub Bentke, zarządzający AgioFunds TFI. Jest też spokojny o wyniki banków, natomiast spółki konsumenckie mają skorzystać na obniżkach stóp procentowych, do których coraz bliżej.
Polityka dolewania oliwy do ognia przynosi w USA spodziewane efekty, choć raczej nie takie, o jakich marzą inwestorzy. Jesteśmy świadkami fundamentalnych zmian w postrzeganiu Stanów Zjednoczonych czy tylko sezonowych zmian nastawienia do tamtejszych aktywów?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas