Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ludmiła Falak-Cyniak, prezes Aegon PTE
– Pracujemy nad wnioskiem licencyjnym do Komisji Nadzoru Finansowego. Liczymy, że uda się go złożyć w ciągu najbliższych tygodni – mówi Marcin Pawelec, rzecznik Aegona.
Aegon to jedno z trzech PTE – obok Generali i Pocztyliona – niepowiązanych kapitałowo z żadnym TFI. To o tyle istotne, że rządowe plany likwidacji OFE zakładają przekształcenie ich w fundusze inwestycyjne opakowane w IKZE (zawierające 75 proc. aktywów obecnych OFE, pozostałe 25 proc. ma trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej) i zamianę PTE zarządzających funduszami emerytalnymi w TFI.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
XIX Forum Funduszy, które odbyło się 23–24 czerwca w Nałęczowie, pokazało, że chęci i pomysłów na to, by naprawiać rynek kapitałowy nie brakuje, również wśród decydentów. Teraz jednak słowa trzeba przekuć w konkretne czyny i działania. To one będą bowiem determinować sukces.
Aktywa zgromadzone w funduszach Beta ETF w czwartek, po raz pierwszy w historii, przebiły poziom 1 mld zł.
Zależy nam na tym, aby nie tylko fundusze, ale też i skala całego rynku kapitałowego rosła. To bowiem od rynku zależy, jak będą rosły polskie przedsiębiorstwa. Ważne jest więc zachęcenia Polaków do tego, by korzystały z rynku - mówi Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.
Większość szefów TFI umiarkowanie optymistycznie ocenia perspektywy rynku. Pomóc mogłyby zmiany otoczenia, w tym znaczne podwyższenie limitów IKE i IKZE, a także zrównanie opodatkowania nieruchomości i rynku kapitałowego.
Towarzystwo zaoferuje klientom usługę zarządzania aktywami dla zamożnych klientów.
Tak dużych napływów do funduszy dłużnych jak w maju nie było od jesieni zeszłego roku. Co ciekawe, rośnie apetyt na ryzyko w ramach tej kategorii produktów.