W samym sierpniu produkcja dużego sprzętu AGD w Polsce spadła o 14 proc., zaś pod początku roku narastająco jest o 16 proc. niższa niż w analogicznym okresie 2022 r. – wynika z najnowszych danych branżowej organizacji producentów APPLiA Polska. Spadki nie ominęły wszystkich kategorii, w sierpniu najmniej, bo 1 proc., spadła produkcja zmywarek, zaś najmocniej – suszarek do ubrań, była niższa o ponad 30 proc. niż przed rokiem.
Z kolei w całym roku najmocniej tracą także suszarki, aż 37 proc. To o tyle jeszcze gorsza wiadomość, że Polska jest liderem, jeśli chodzi o produkcję tej kategorii i jej eksport, nie tylko w Europie, ale także na świecie. Z kolei najlepsza sytuacja jest w przypadku sprzętu chłodniczego – produkcja lodówek i zamrażarek jest nawet 7 proc. wyższa niż rok temu.