Reklama

Dwa światy, czyli wyniki kin w Polsce

O kilka procent niższa niż rok temu może być frekwencja w kinach w kończącym się drugim kwartale – ocenia szef sieci Helios.
Tomasz Jagiełło, członek zarządu Agory i prezes Heliosa.

Tomasz Jagiełło, członek zarządu Agory i prezes Heliosa.

Foto: Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Frekwencja w kinach w Polsce w kończącym się drugim kwartale bieżącego roku może być o kilka procent niższa niższa niż w analogicznym okresie 2022 r. – uważa Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios, należącej do Grupy Agora.

– Drugi kwartał tego roku to wojna dwóch światów. Z jednej strony mamy za sobą bardzo słaby kwiecień, z drugiej – w maju i czerwcu odnotowaliśmy frekwencję wyższą niż w analogicznych miesiącach 2019 r. (czyli przed pandemią – red.) – mówi „Parkietowi” Tomasz Jagiełło. – Moim zdaniem w całym drugim kwartale zobaczymy kilkuprocentowy spadek frekwencji w porównaniu z drugim kwartałem 2022 r. – dodaje.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama