Springsteen katalog swoich utworów sprzedał Sony Music Group za – jak twierdzi „The Wall Street Journal" – 500–600 mln dol. i była to największa tego typu transakcja w historii. Transakcja daje Sony – jest drugą największą wytwórnią muzyczną na świecie – prawa do takich utworów, jak „Born to Run", „Born in the USA", „Dancing in the Dark", „Thunder Road", „My Hometown" czy „Streets of Phildelphia".
Boss dla Sony nagrywa od kilkudziesięciu lat. Ale gdy zdecydował się sprzedać katalog, w poszukiwaniu nabywcy nie ograniczył się tylko do tej wytwórni. Wśród negocjujących zakup była też Universal Music Publishing Group. To pomogło Bossowi podbić cenę, która początkowo wynosiła podobno – jak pisze „Variete" – 350 mln dol. O tym, że jest naprawdę wysoka, świadczy to, że jest równowartością co najmniej 33-letnich przychodów Springsteena z tantiem (według „Billboardu" wynoszą ok. 15 mln dol. rocznie), w tym tych osiąganych ze streamingu w takich serwisach, jak Spotify, Tidal czy Apple Music lub Amazon Music. W każdym z nich płyty Springsteena to pozycja obowiązkowa.
Do tej pory żaden artysta nie sprzedał swojego katalogu z tak wysoką wyceną mnożnikową. Zwykle była to ok. 20-krotność, co w przypadku 600 utworów Boba Dylana przekładało się na 300–400 mln dol. Tina Turner katalog sprzedała za 400 mln dol., a katalog solowych nagrań Stevie Nicks wyceniono na 100 mln dol.
Monetyzowanie przez muzycznych weteranów katalogów wydawniczych przyspieszyło w 2021 r. Tylko Sony w ostatnich sześciu miesiącach na ich zakup – w tym praw do utworów Paula Simona – wydało 1,4 mld dol. A nie jest jedynym graczem. Katalog Dylana kupiła Universal Music Publishing Group. Z kolei połowa katalogu wydawniczego Neila Younga za ok. 150 mln dol. trafiła w ręce Hipgnosis Songs Funds, który założył Merck Mercuriadis (artysta w umowie zastrzegł, że jego utwory nie mogą być wykorzystywane w reklamach). Hipgnosis jest też właścicielem katalogów Jacka Antonoffa i Richiego Sambory.
Prawa kupuje też m.in. Artists Group Irvinga Azoffa. Ta firma kupiła w 2021 r. m.in. katalog Davida Crosby'ego, Lindy Ronstadt i większość udziałów w katalogu Beach Boys. Z kolei katalog Stevie Nicks trafił w ręce Primary Vave, które jest też właścicielem praw do utworów Disturbedu i Raya Charlesa.