W marcu przychody Columbus Energy wyniosły prawie 100 mln zł. Spółka osiągnęła najwyższy w historii wynik w zainstalowanej mocy - ponad 21 MW. Spółka zamontowała instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 21,3 MW. W całym pierwszym kwartale br. Columbus zainstalował już ponad 40 MW. To rekordowy wynik w historii Spółki, który przekłada się na wzrost przychodów.

- Pierwszy kwartał br. zamknęliśmy przychodami powyżej 200 mln zł. I chociaż w pierwszym kwartale pracowaliśmy głównie nad tym, co „po 1 kwietnia 2022”, to warto podkreślić, że cały zespół udowodnił, iż organizacja jest wyskalowana do poziomu realizacji 3 000 tys. instalacji miesięcznie - komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

Czytaj więcej

Columbus Energy ma patent na nowe prawo OZE

Chętni na domową fotowoltaikę chcieli zdążyć przed wprowadzeniem net-billingu, czyli systemu wartościowego rozliczenia nadwyżki energii wyprodukowanej przez prosumenta. Dlatego tak duża zainstalowana moc instalacji. Zgodnie z nowym systemem, obliczanie wartości nadwyżki energii na koncie prosumenta będzie realizował operator w oparciu o algorytm wynikający z przepisów ustawy. Rozliczenie dla instalacji zamontowanych od 1 kwietnia, dotyczy wartości, a nie ilości (jak to było końca marca), energii elektrycznej, i jest dokonywane w pieniądzu (PLN), a nie w kilowatogodzinach (kWh).