W minionym miesiącu Columbus osiągnął szacunkowe przychody w wysokości 65,8 mln zł, czyli o 64 proc. wyższe niż w styczniu br. - Mamy ambitny plan, aby dostarczyć Klientom indywidualnym i biznesowym ponad 40 000 kWp fotowoltaiki w samym pierwszym kwartale 2022 r. - tak, aby każdy miał możliwość skorzystania ze starego prawa prosumenckiego, które od 1 kwietnia br. zmienia ekonomię fotowoltaiki - wyjaśnia Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.
Spółka przygotowała – jak sama o tym mówi – alternatywę do nowej ustawy o OZE - usługę Prąd Jak Powietrze 2.0, która działa tak samo jak stare bilansowanie pracy instalacji, opartej o system opustów. Usługa jest dostępna dla nowych klientów od 2 marca br. - Pierwsze efekty wdrożenia usługi są bardzo obiecujące i mam nadzieję, że nasza praca, a także kolejne planowane innowacje pozwolą nam zwiększyć skalę działania - dodaje Dawid Zieliński.
Od 1 kwietnia 2022 r. wchodzi w życie nowe rozwiązanie polegające na wartościowym rozliczeniu energii wyprodukowanej przez prosumenta w oparciu o wartość energii ustaloną docelowo wg ceny z Rynku Dnia Następnego (RDN), czyli tzw. net-billing. Finalnie może być ono mniej korzystny dla nowych klientów, niż poprzedni system opustów.